heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 27 maja 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Piątek, 8 stycznia 2016, 07:27

Sony prezentuje telewizor 4K HDR z platformą Android TV

Od tego roku telewizory Sony BRAVIA, które pozwalają w pełni wykorzystywać potencjał materiałów 4K HDR, zostaną oznaczone nowym logo „4K HDR”. HDR radykalnie rozszerza możliwości ekspresji wizualnej. Zapewnia większą jasność, mocniejszy kontrast i żywsze kolory.

Telewizory LCD 4K z nowej serii BRAVIA X93D są wyposażone w nową technologię Slim Backlight Drive. Dzięki unikatowej konstrukcji systemu podświetlenia, seria X93D zapewnia podświetlenie matrycowe, dostępne wcześniej tylko w pełnych realizacjach bezpośredniego podświetlenia LED. Połączenie technologii Slim Backlight Drive z systemem zwiększania kontrastu Sony X-tended Dynamic Range PRO oraz zapewniającym szeroki zakres barw wyświetlaczem TRILUMINOS Display zwiększa maksymalną jasność, pogłębia czerń i poprawia kolorystykę obrazu. Te trzy doskonałe rozwiązania pozwalają w pełni wykorzystać potencjał materiałów 4K HDR — a przy tym projektować smuklejsze telewizory. Zawieszony na ścianie telewizor BRAVIA z serii X93D dosłownie wtapia się w otoczenie: jedyne co widać, to obraz. Wyróżnikiem tej serii jest nowy, intuicyjny system obsługi Sony z funkcją wyszukiwania głosowego, dzięki któremu wyszukiwanie najróżniejszych treści sprowadza się do kilku kliknięć lub prostego zadania pytania.

Na stoisku Sony na targach CES 2016 demonstrowana będzie jedna z nowych technologii firmy: Backlight Master Drive. Pozwala ona uzyskać jeszcze większą jasność i kontrast, a przez to lepiej wykorzystać materiały 4K HDR. Do jej demonstracji posłuży 85-calowy prototyp z systemem bezpośredniego podświetlenia, który dzięki bardzo gęsto rozmieszczonym diodom LED umożliwia precyzyjne zwiększanie jasności. W połączeniu z systemem X-tended Dynamic Range PRO podświetlenie Backlight Master Drive zapewnia niespotykany dotąd zakres dynamiczny, który przekłada się na znacznie większy realizm obrazu i jego głębię. Wynosząca 4000 cd/m2 jasność szczytowa gwarantuje głęboką czerń i olśniewające światła. Generowany obraz jest tak autentyczny, że wydaje się rzeczywistością.

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

08.01.2016 r.

Pierwsza mysz dla graczy z wyświetlaczem OLED, wymiennym sensorem i wibracjami, 7:13

25.12.2015 r.

TSMC rozpoczął prace nad 5-nanometrowym procesem technologicznym, 10:42


Nowsze

08.01.2016 r.

Intel przesuwa granice technologii w sporcie, 7:34

Netflix dostępny w Polsce, 7:37


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.62 | SQL: 23 | Uptime: 74 days, 16:18 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl