heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Piątek 19 lipca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Środa, 9 grudnia 2015, 12:09

Mozilla rezygnuje ze smartfonów z Firefox OS

Samego systemu jednak nie porzuca. Organizacja ma zamiar eksperymentować z użyciem go na innych urządzeniach oraz w sieciach Internet of Things. Takie informacje przekazano podczas zorganizowanego w przez Mozillę w Orlando spotkania dla deweloperów.

Jesteśmy dumni z korzyści, jakie Firefox OS przynosi platformom sieciowym i będziemy kontynuować eksperymenty nad jego użyciem na różnych urządzeniach. Wszystko co stworzymy będzie projektem opensource'owym, zorientowanym na użytkownika, a zbudowane przez nas narzędzia przyczynią się do rozwoju ekosystemu - oświadczył Ari Jaaksi, wiceprezes odpowiedzialny za dział Connected Devices.

Firefox OS został po raz pierwszy zaprezentowany w 2013 roku. W celu odróżnienia go od Androida oraz iOS-a Mozilla od początku pozycjonowała swój systemy jako platformę przede wszystkim dla platform zorientowanych na sieć. nigdy jednak nie udało się szerzej zainteresować konsumentów tym systemem i wykorzystującymi go urządzeniami.

Mariusz Błoński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

09.12.2015 r.

Consumer Report przeprowadził badania niezawodności laptopów, 12:08

Twórca Bitcoin zdemaskowany? , 12:03


Nowsze

25.12.2015 r.

Samsung wyprodukuje procesory AMD?, 10:41

TSMC rozpoczął prace nad 5-nanometrowym procesem technologicznym, 10:42


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.88 | SQL: 18 | Uptime: 212 days, 20:48 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl