heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Niedziela 19 maja 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 16 listopada 2015, 14:37

Wsparcia techniczne doradzają usunięcie Windows 10

Serwis Laptopmag przeprowadził badania pracy działów wsparcia technicznego firm Dell, HP i Lenovo. Okazało się, że pracownicy tych działów często uważają, że problemy, z którymi dzwonią klienci, są spowodowane przez Windows 10 i doradzają... usunięcie tego systemu z laptopa.

Wydaje się jednak, że problemem nie jest system, a źle wyszkoleni pracownicy oraz zła organizacja ich pracy. Redaktorzy Laptopmag zauważyli bowiem, że osoby udzielające porad często nie rozumieją ustawień systemowych, nie wiedzą np. jak ustawić cyfrowego asystenta Cortanę w tryb nasłuchu. Laptopmag donosi również, że osobom proszącym o pomoc często nie udziela się wskazówek na temat rozwiązania problemu, ale próbuje się sprzedać usługę rozszerzonej pomocy.

Rzecznik prasowy Della oświadczył, że porady dotyczące odinstalowania Windows 10 to problem strukturalny. Firma zapewniła, że jest lojalnym partnerem Microsoftu i na bieżąco dostarcza koncernowi z Redmond informacji o kłopotach technicznych, z jakimi stykają się klienci. Podobne oświadczenie wydał rzecznik prasowy HP, który stwierdził jednak, że celem osób w dziale technicznym jest doprowadzenie do sytuacji, w której komputer klienta będzie działał prawidłowo, stąd mogą brać się porady dotyczące odinstalowania Windows 10.

Mariusz Błoński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

16.11.2015 r.

Huawei: Superszybkie ładowanie akumulatorów, 14:34

Kolejna poprawka dla Windows 7 powoduje problemy, 14:33


Nowsze

19.11.2015 r.

Microsoft rezygnuje z Astorii, 10:48

09.12.2015 r.

Twórca Bitcoin zdemaskowany? , 12:03


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.46 | SQL: 18 | Uptime: 527 days, 19:21 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl