heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 23 maja 2022 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Wtorek, 27 października 2015, 07:53

Alphabet zapowiada inwestycje w przyszłość

Alphabet, konglomerat w skład którego wchodzi Google poinformował, że ma zamiar więcej inwestować w długoterminowe innowacyjne ryzykowne projekty.

Takie informacje przekazała inwestorom dyrektor ds. finansowych Alphabet, Ruth Porat, podczas składania pierwszego kwartalnego sprawozdania. Największy wzrost inwestycji będzie miał miejsce w tych częściach Alphabet, którzy pracują nad technologiami związanymi z energią i dostępem do internetu, w tym w Google Fiber, które chce dostarczać tanie połączenia szerokopasmowe w wielu amerykańskich miastach.

Alphabet oficjalnie istnieje dopiero od bieżącego miesiąca, zatem mowa była de facto o wynikach Google. Koncern zanotował 18,7 miliarda USD przychodów i 4,7 miliarda zysku.

Larry Page, współzałożyciel Google i dyrektor wykonawczy Alphabetu już wcześniej mówił, że konglomerat został powołany do życia po to, by łatwiej było używać nowych technologii i przezwyciężania różnych problemów trapiących świat oraz zarabiać na tym. Na razie nie wiemy jeszcze, czym Alphabet będzie się zajmował, gdyż wciąż nie ujawniono pełnej listy firm wchodzących w skład kongolmeratu.

Mariusz Błoński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

27.10.2015 r.

Google inwestuje w Chinach, 7:51

Pentagon obawia się ataku Rosji na podmorskie kable , 7:49


Nowsze

27.10.2015 r.

Edge jeszcze długo bez wtyczek?, 7:53

28.10.2015 r.

Sony HD-SP1 - bardzo odporny dysk zewnętrzny, 9:53


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2022 | Prywatność | Load: 1.98 | SQL: 9 | Uptime: 189 days, 4:18 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl