heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 17 czerwca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Piątek, 9 października 2015, 12:55

Amazon rozważa uruchomienie internetowej telewizji

Firma prowadzi już w tej sprawie rozmowy z wielkimi stacjami, w tym z CBS i NBCUniversal. Telewizja online byłaby dobrym uzupełnieniem usług wideo oferowanych obecnie przez Amazona.

Jednocześnie koncern wszedłby na rynek, na którym działają obecnie m.in. Comcast i AT&T. Amazon nie jest jedyną firmą zainteresowaną dostarczaniem treści telewizyjnych przez internet. Obecnie z takimi usługami eksperymentują bądź już je oferują m.in. Sony czy Apple.

Koncern Bezosa uruchomił też niedawno nową usługę analizy dużych zestawów danych biznesowych. QuickSight ma umożliwiać każdej zainteresowanej osobie przeprowadzenie analizy i podzielenie się z innymi jej wynikami. Amazon korzysta przy tym z silnika SPICE (QuickSight Parallel, In-memory Calculation Engine), któray przeprowadza obliczenia i renderuje grafikę potrzebną do ich wizualizacji. QuickSight automatycznie integruje się z z chmurą Amazon Web Services, dzięki czemu tysiące użytkowników zyskują dostęp do wyników analiz przeprowadzonych za pomocą nowego narzędzia. QuickSight jest obecnie udostępniane jako wersja "preview". Od przyszłego roku będzie płatnym narzędziem. Możliwość korzystania z niego wyceniono na 9 USD rocznie.

Mariusz Błoński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

09.10.2015 r.

Kwantowa bramka logiczna na krzemie, 12:54

29.09.2015 r.

GCHQ chce stworzyć największy na świecie system wywiadowczy, 14:51


Nowsze

09.10.2015 r.

Dell chce kupić EMC, 12:56

Chiński adware atakuje Androida, 12:57


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.71 | SQL: 13 | Uptime: 16 days, 21:30 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl