heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Środa 29 listopada 2023 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Sobota, 19 września 2015, 10:00

Intel na wybiegu New York Fashion Week

Sukienka reagująca na stres oraz marzenie każdego sportowca, czyli odzież z inteligentną wentylacją, a wszystko to wyposażone w mózg wielkości guzika – moduł Intel Curie. Podczas tegorocznego New York Fashion Week Intel zaprezentował efekty współpracy z marką modową Chromat. Inteligentna odzież reaguje na bodźce wysyłane przez ciało i na ich podstawie dostosowuje się do właściciela. Czy inteligentne, responsywne ubrania mają szanse stać się przyszłością świata mody? Intel dowodzi, że tak.

Inteligentna sukienka

Popularność urządzeń ubieralnych niezmiennie rośnie – do 2019 roku na świecie będzie ich ponad 126 milionów. Popularne opaski fitness i smartwatche to jednak tylko jedna strona medalu. Intel postanowił pójść o krok dalej i wynieść technologie ubieralne na zupełnie nowy poziom. Podczas New York Fashion Week – jednego z największych wydarzeń mody na świecie – firma zaprezentowała biustonosze sportowe z wbudowaną platformą Intel Curie. Wykonany z lycry, siatki i neoprenu stanik zapamiętuje swój oryginalny kształt i zmienia go w momencie przegrzania ciała. Wówczas otwierają się otwory wentylacyjne, które chłodzą ciało aktywnej fizycznie kobiety. Mechanizm działania tej technologii oparty jest na zjawisku znanym w przyrodzie jako biomimikra, czyli obserwowanie zjawisk występujących w środowisku naturalnym i wykorzystywanie ich do rozwiązywania problemów w ludzkim świecie.

Inteligentna sukienka

Na nowojorskim wybiegu pojawiła się również sukienka, która wyczuwa nastrój użytkownika. Wykonano ją z paneli wydrukowanych techniką 3D, neoprenu oraz powiązanych ze sobą ram z włókna węglowego. Sukienka reaguje na poziom adrenaliny i gdy osiągnie on wartość powyżej normy, ramy z włókna węglowego rozszerzają się przybierając kształt klepsydry imponujących rozmiarów.
- Nowe technologie dotykają coraz to nowych obszarów naszego życia. Elektronika w świecie mody w takim wymiarze, w jakim zaprezentowaliśmy ją podczas New York Fashion Week, daje zupełnie nowe możliwości projektantom – mówi Krzysztof Jonak, szef Intela na Europę Środkowo-Wschodnią. – Biorąc udział w tak znaczącym wydarzeniu mody, udowadniamy, że nowoczesne technologie dawno przestały być domeną targów elektroniki, a na dobre wpisały się w życie codzienne każdego z nas – dodaje.

Inteligentna sukienka

Podczas jednego z pokazów w trakcie New York Fashion Week bohaterem było również inteligentne lustro sklepowe Intela. Dzięki procesorowi Core i7, zintegrowanej grafice Iris Graphics oraz wykorzystaniu technologii Intel RealSense pozwala ono przymierzyć wiele ubrań, a następnie wyświetlić swój obraz i porównywać wybory. Memomi Memory Mirror, bo tak właśnie nazywa się przyjaciel każdego niezdecydowanego klienta, umożliwia dzielenie się swoimi awatarami w różnych stylizacjach ze znajomymi. Jeżeli nawet taka opcja nie rozwieje wątpliwości i nie ułatwi wyboru, obraz stylizacji z przymierzalni można zachować w aplikacji mobilnej, a zakup rozważyć w domowym zaciszu. Na wybiegu pojawiły się również zegarki będące wynikiem współpracy Intela z ekskluzywną marką Fossil.

Inteligentna sukienka

Miłośnikom mody Intel zafundował również niespodziankę w postaci dronów firmy Yuneec, w którą niedawno zainwestował. Ich zadaniem było sferyczne rejestrowanie obrazu (360 stopni). Dzięki temu niemożliwe było przegapienie nawet najmniejszego szczegółu nowojorskiego święta mody.

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

17.09.2015 r.

SAPPHIRE Radeon R9 Nano, 11:51

Firmy notują straty sięgające pół miliona dolarów w wyniku incydentów związanych z cyberzagrożeniami, 9:56


Nowsze

19.09.2015 r.

Intel inwestuje 50 milionów dolarów w rozwój informatyki kwantowej, 10:04

TRANSCEND DrivePro Body 10 z diodami LED i funkcją aparatu, 10:14


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2023 | Prywatność | Load: 1.11 | SQL: 28 | Uptime: 356 days, 6:51 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl