heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Czwartek 22 lutego 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Sobota, 18 lipca 2015, 15:03

Koniec wsparcia dla Security Essentials dla Windows XP

Ponad rok temu Microsoft zakończył wsparcie dla tego systemu Windows XP, a teraz przestaje aktualizować Security Essentials dla tego systemu. Microsoft zdecydował się na dłuższe wsparcie antywirusa, by chronić użytkowników w czasie migracji z Windows XP na nowsze systemy.

Oznacza to, że użytkownicy nie będą otrzymywali ani nowych wersji programu ani nowych sygnatur szkodliwego kodu. Zakończono też wsparcie dla będącego częścią systemu operacyjnego Malicious Software Removal Tool.

Decyzja o zaprzestaniu wspierania Security Essential narazi użytkowników Windows XP na dodatkowe niebezpieczeństwo, gdyż program Microsoftu to najpopularniejszy skaner antywirusowy.

Do Windows XP wciąż należy około 10% rynku, a to oznacza, że system ten jest zainstalowany na setkach milionów urządzeń. Użytkownicy tego OS-u powinni przesiąść się na nowszy system operacyjny, a tam, gdzie jest to niemożliwe należy zainstalować oprogramowanie wirusowe, które jest wspierane przez twórców.

Mariusz Błoński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

18.07.2015 r.

Serwerowy Broadwell nie powstanie?, 15:02

Asustek i Gigabyte ograniczyły sprzedaż płyt głównych, 15:00


Nowsze

22.07.2015 r.

Apple: 11 miliardów dolarów w trzecim kwartale br., 10:16

Spin szybszy niż sądzono, 10:24


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.25 | SQL: 21 | Uptime: 440 days, 18:35 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl