heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Niedziela 23 czerwca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Środa, 17 czerwca 2015, 09:12

Facebookowe Moments korzysta ze sztucznej inteligencji

Moments skanuje smartfony w poszukiwaniu fotografii, identyfikuje na nich twarze i porównuje je z twarzami znajomych z Facebooka. Właściciel smartfonu może następnie udostępnić znajomym te fotografie, na których się znajdują.

Moments korzysta z technologii rozpoznawania twarzy, która powstała w firmowym laboratorium Artificial Intelligence Research (FAIR). To zatrudniająca 50 osób jednostka badawczo-rozwojowa, którą kieruje Yann LeCun, ekspert w dziedzinie deep learning. FAIR opracowuje technologie rozpoznawania głosu, twarzy oraz przetwarzania językół naturalnych. Część z opracowanej przez laboratorium technologii rozpoznawania twarzy jest już używana na Facebooku i Instagramie.

FAIR pracuje też nad technologią, która automatycznie opisze to, co jest widoczne na fotografii. To z kolei znacznie ułatwi życie osobom niewidomym, gdyż korzystając z oprogramowania zamieniającego tekst na głos będą mogły poznać zawartość fotografii. W dalszej przyszłości technologie tego typu pozwolą np. zadać komputerowi pytanie „co słychać u Janka Kowalskiego”, a maszyna odwiedzi serwis społecznościowy zaprezentuje nam ostatnią aktywność naszego znajomego lub o niej opowie.

Mariusz Błoński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

17.06.2015 r.

Facebook nadal pozywa firmy za użycie "book" w nazwie, 9:09

28.05.2015 r.

SanDisk Z400s SSD , 13:05


Nowsze

17.06.2015 r.

Grafenowe światło, 9:13

Microsoft stawia na szeroką współpracę w dziedzinie wirtualnej rzeczywistości, 9:14


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 2.14 | SQL: 10 | Uptime: 110 days, 18:53 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl