heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Środa 5 października 2022 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Czwartek, 14 maja 2015, 11:48

SSD nieodporne na wysokie temperatury

Alvin Cox, wyższy rangą badacz w Seagate Technologies, ostrzega przed tworzeniem cyfrowych archiwów na dyskach SSD.

Urządzenia te są nieodporne na działanie wyższych temperatur. Cox informuje, że biznesowe SSD, po odłączeniu zasilania, mogą przechowywać dane przez około 2 lata, pod warunkiem, że są przechowywane w temperaturze 25 stopni Celsjusza. Badacz odkrył, że z każdym wzrostem temperatury o 5 stopni, czas przechowywania danych spada o połowę. Zatem przechowywanie odłączonych od zasilania SSD w temperaturze 35 stopni oznacza, że dane przetrwają na nich zaledwie przez pół roku.

Zasada ta odnosi się również do przechowywania SSD w długo niewłączanych urządzeniach. Po pewnym czasie w wyższych temperaturach może dojść do uszkodzenia tak duże liczby sektorów, że danych nie uda się odzyskać.

Eksperci radzą, że jeśli musimy przechowywać SSD lub urządzenie weń wyposażone w wysokich temperaturach, najlepiej jest wcześniej wykonać kopię dysku na HDD lub na wirtualnym online'owym dysku.

Mariusz Błoński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

14.05.2015 r.

Microsoft udostępnił wersję Preview oprogramowania Skype Translator, 11:30

Wirus w karcie graficznej, 11:29


Nowsze

18.05.2015 r.

Microsoft: Nie będzie darmowego aktualizowania pirackich Windowsów do wersji 10, 15:17

Windows 10 w siedmiu odmianach, 15:20


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2022 | Prywatność | Load: 0.53 | SQL: 13 | Uptime: 323 days, 1:11 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl