heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 15 lipca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Sobota, 18 kwietnia 2015, 09:57

Microsoft i Yahoo! kontynuują współpracę

Microsoft i Yahoo! postanowiły kontynuować współpracę na rynku wyszukiwarek. Zawarta w 2009 roku umowa przewidywała 10-letni okres współpracy, ale po 5 latach każda z firm miała prawo do jej zakończenia lub rozszerzenia o nowe warunki. Koncerny wybrały tę drugą możliwość.

Wprowadzone poprawki dają Yahoo! więcej kontroli nad sposobem wyświetlania wyników wyszukiwania na pecetach i urządzeniach mobilnych. Wcześniej to Microsoft kontrolował, jak Bing prezentuje wyniki wyszukiwania na stronach Yahoo!, a Yahoo! zajmowało się relacjami z reklamodawcami. Teraz przychody z reklam wyświetlanych za pomocą platformy Bing Ads będą w całości należały do Microsoftu, Yahoo! zajmie się swoją własną platformą reklamową Gemini i zwiększy kontrolę nad sposobem wyszukiwania. Utrzymano też zapis przewidujący, że Yahoo! otrzyma część przychodów z reklam wyświetlanych w przeglądarce Bing, gdy użytkownik korzystał z witryny Yahoo!.

Umowa pomiędzy Microsoftem a Yahoo! nie przyniosła większych zmian na rynku wyszukiwania w USA. Google wciąż posiada 64% tego rynku.

Mariusz Błoński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

18.04.2015 r.

OKI rozszerza swoje portfolio kolorowych urządzeń wielofunkcyjnych, 9:50

Uchwyty TV od Hamy, 9:45


Nowsze

28.04.2015 r.

Czy polskie smartfony myPhone podbiją świat?, 10:30

Microsoft płaci za informacje o dziurach, 10:37


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.35 | SQL: 18 | Uptime: 63 days, 3:56 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl