heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Czwartek 29 lutego 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Wtorek, 17 marca 2015, 13:11

Google wywiera nacisk na użytkowników Firefoksa

Internauci zauważyli, że od ubiegłego tygodnia wyszukiwarka wyświetla komunikat zachęcający do domyślnego korzystania z Google'a. Użytkownik może się wybrać opcję „Dowiedz się więcej” lub „Nie”. Po wybraniu drugiej z nich komunikat przestaje się pojawiać. Chyba, że wyczyścimy cache i ciasteczka, wówczas zobaczymy go ponownie.

Google zdecydowało się na wyświetlanie komunikatu po tym, jak od ubiegłego roku na terenie USA domyślną wyszukiwarką w Firefoksie jest Yahoo!. Domyślne ustawienie przeglądarki to dla jej twórcy główne źródło dochodu. Google czy Yahoo! płacą autorom przeglądarek nawet setki milionów dolarów rocznie w zamian za to, że po zainstalowaniu oprogramowanie domyślnie korzysta z konkretnej wyszukiwarki.

Nowa kampania Google'a pokazuje, że wyszukiwarkowy gigant nie jest zadowolony z tego, że jego długoletni partner podjął współpracę z konkurencją. Wyraźnie widać, jak ważna jest dla Google'a współpraca z Mozillą.

Mariusz Błoński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

17.03.2015 r.

Microsoft stara się zablokować fałszywy certyfikat HTTPS, 13:10

13.03.2015 r.

WD: Najbardziej energooszczędne 3,5-calowe dyski twarde w historii, 11:03


Nowsze

18.03.2015 r.

Windows 10 będzie dostępny już tego lata na całym świecie, 10:41

Windows 10 będzie potrzebował mniej miejsca, 10:42


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 2.19 | SQL: 18 | Uptime: 11 days, 22:49 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl