heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 4 grudnia 2023 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Środa, 18 lutego 2015, 13:17

Microsoft wprowadził standard ISO/IEC 27018

Microsoft to pierwszy duży dostawca chmury obliczeniowej, który zaadaptował standard ISO/IEC 27018. To pierwszy międzynarodowy standard dla prywatności w chmurach obliczeniowych. Ma on na celu ochronę klientów chmur.

Microsoft podkreśla, że zgodnie z założeniami nowego standardu, klienci będą mieli kontrolę nad swoimi danymi i będą informowani o tym, co się z nimi dzieje. Dane nie będą wykorzystywane do celów marketingowych, a klienci będą informowani, gdy jakieś rządowe agendy będą domagały się dostępu do ich danych. „Przyjęty przez nas standard mówi, że klient korporacyjny musi być informowany, gdy organa ścigania domagają się dostępu do danych pozwalających na zidentyfikowanie konkretnej osoby. Wyjątkiem są sytuacje, gdy przekazanie informacji o takim żądaniu jest zakazane przez prawo” - stwierdzili przedstawiciele Microsoftu.
British Standard Institute zweryfikował już Office 365, Dynamics CRM Online oraz Azure i stwierdził, że spełniają one wymogi nowego standardu.

Kilka miesięcy temu Microsoft przejął firmę Aorato, która specjalizuje się w bezpieczeństwie chmur obliczeniowych. Koncern prowadzi obecnie spór sądowy z rządem USA, któremu nie chce ujawnić danych przechowywanych na serwerach w Irlandii.

Mariusz Błoński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

16.02.2015 r.

Przesŧępcy coraz bardziej lubią Androida, 18:56

09.02.2015 r.

Microsoft rejestruje 'Windows 365', 22:09


Nowsze

24.02.2015 r.

Cztery nowe modele słuchawek Sony z łączem Bluetooth, 8:52

Intel: Prawo Moore'a będzie obowiązywało jeszcze przez kilka kolejnych lat, 11:00


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2023 | Prywatność | Load: 2.67 | SQL: 13 | Uptime: 215 days, 21:51 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl