heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Niedziela 23 czerwca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 26 stycznia 2015, 15:45

Google chce zostać operatorem telefonii komórkowej

Reporterzy The Information donoszą, że Google w ramach „Project Nova” prowadzi testy własnej wirtualnej sieci komórkowej (MVNO – Mobile Virtual Network Operator). Podobno firma ma zamiar kupić miejsce na łączach trzeciego i czwartego co do wielkości operatora w USA, czyli T-Mobile i Sprinta.

Jeśli Google zostanie MVNO może mieć to duże znaczenie dla amerykańskiego rynku. Tylko z pozoru jest to rynek konkurencyjny. Jeśli jednak przyjrzeć się strukturze własności, to zauważymy, że działa na nim czterech wielkich dostawców fizycznych (Verizon Wireless, AT&T Mobility, Sprint, T-Mobile) i wielu dostawców wirtualnych, jednak z dużych dostawców wirtualnych tylko jedna firma – StraightTalk – nie jest własnością któregoś z czterech wielkich operatorów fizycznych. Google mógłby zatem zostać piątym lub szóstym największym amerykańskim dostawcą telefonii komórkowej.

The Information donosi, że koncern Page'a i Brina miał uruchomić swoją sieć już jesienią ubiegłego roku. Na razie wciąż trwają wewnętrzne testy.

Mariusz Błoński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

23.01.2015 r.

Windows 10 bezpłatnie dla legalnych użytkowników, 9:05

Samsung i Apple - liderzy zakupów, 9:04


Nowsze

26.01.2015 r.

Ceny SSD będą mocno spadały, 15:49

28.01.2015 r.

Creative Sound Blaster X7 , 8:58


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 2.05 | SQL: 13 | Uptime: 110 days, 18:53 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl