heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Środa 24 kwietnia 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Środa, 21 stycznia 2015, 09:16

Google chce zainwestować w firmę SpaceX

Anonimowe źródło poinformowało serwis The Information, że celem współpracy obu przedsiębiorstw byłoby umieszczenie na orbicie sieci satelitów zapewniających łączność z internetem. Jeśli do umowy dojdzie, wartość rynkowa SpaceX przekroczyłaby 10 miliardów USD.

Przedsiębiorstwa z Doliny Krzemowej od pewnego już czasu zastanawiają się nad sposobem zwiększenia zasięgu internetu bez konieczności inwestowania w kosztowną infrastrukturę naziemną. Facebook myśli o wykorzystaniu dronów, satelitów i laserów. Firma była podobno zainteresowana przejęciem Titan Aerospaces, producenta dronów zasilanych energię słoneczną. Ma też zamiar rozmieścić 11 000 dronów w różnych częściach globu. Plany te ubiegł jednak Google, który w kwietniu ubiegłego roku przejął Titan Aerospace. Teraz załoga Titana ściśle współpracuje z google'owskim Project Loon, w ramach którego Google opracowuje koncepcję dostarczania internetu za pomocą balonów stratosferycznych.

Elon Musk, właściciel SpaceX, powiedział w listopadzie, że jego przedsiębiorstwo chciałoby umieścić na orbicie około 700 niewielkich satelitów zapewniających łączność z internetem w każdym zakątku globu. Dzięki tym satelitom Musk chciałby zarobić pieniądze na budowę... miasta na Marsie. Nie zdradził, w jaki sposób chce zarobić tak olbrzymie kwoty. Wspomniał jedynie, że po stworzeniu satelitarnej sieci mógłby sprzedawać poszczególne satelity.

Teraz pojawiły się informacje, jakoby Google było zainteresowane zainwestowaniem pieniędzy w SpaceX.

Mariusz Błoński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

14.01.2015 r.

Koniec podstawowego wsparcia Windows 7, 18:39

Microsoft krytykuje Google'a, 18:38


Nowsze

21.01.2015 r.

PKP Intercity na Mapach Google, 9:19

23.01.2015 r.

Zewnętrzna karta dzwiękowa Sound Blaster E3 , 9:02


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.91 | SQL: 15 | Uptime: 65 days, 15:55 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl