heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Sobota 13 kwietnia 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Niedziela, 4 stycznia 2015, 12:50

Microsoft pracuje nad "Spartanem"?

Microsoft prawdopodobnie tworzy nową przeglądarkę na potrzeby systemu Windows 10. Nie oznacza to jednak, że już wkrótce firma zrezygnuje z Internet Explorera.

Już od pewnego czasu krążą pogłoski, jakoby koncern z Redmond miał zamiar zaprezentować przeglądarkę, która będzie bardziej przypominała Chrome'a i Firefoksa oraz współpracowała z różnymi wtyczkami.

Mary Jo Foley, znana dziennikarka specjalizująca się w sprawach dotyczących Microsoftu, informuje, że z danych przekazanych przez jej źródła wynika, iż koncern pracuje nad projektem „Spartan”, który nie jest Internet Explorerem 12. „Spartan” ma wykorzystywać już używane przez Microsoft silniki Chakra (silnik JavaScript) oraz Trident. Podobno istnieją dwie wersje Tridenta, co może sugerować, że trwają prace nad dwoma przeglądarkami opartymi o ten sam silnik. „Spartan” ma jednak nie być innym Explorerem, a nową, lekką przeglądarką.

Mary Jo Foley informuje, że do wersji desktopowej Windows 10 trafią zarówno IE 11 jak i „Spartan”. Dotychczasowa przeglądarka zostanie zachowana, by zapewnić kompatybilność. Do wersji mobilnej Windows 10 ma natomiast trafić „Spartan”, nie wiadomo, czy znajdzie się w niej IE11.

Nie wiadomo, kiedy „Spartan” zostanie zaprezentowany, ani jak będzie brzmiała nazwa nowej przeglądarki. Premiera Windows 10 Technical Preview została zaplanowana na 21 stycznia, jednak źródła, na które powołuje się Foley, nie są pewne, czy do tego czasu „Spartan” będzie gotowy.

Mariusz Błoński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

04.01.2015 r.

Upadek bitcoinowej giełdy Mt.Gox nie był efektem ataku, ale manipulacji dokonanej od wewnątrz, 12:48

The Pirate Bay wróci w lutym?, 12:46


Nowsze

07.01.2015 r.

Plextor M7e z ultraszybkim transferem, 21:10

14.01.2015 r.

Microsoft krytykuje Google'a, 18:38


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 2.82 | SQL: 14 | Uptime: 83 days, 17:10 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl