heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Wtorek 5 marca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Środa, 10 grudnia 2014, 09:24

Microsoft wciąż prowadzi sądową walkę z amerykańskim rządem

Rząd USA domaga się udostępnienia e-maili przechowywanych na serwerach w Dublinie. W odwołaniu złożonym od wcześniejszego wyroku koncern podkreśla, że rząd USA sprzeciwiałby się, gdyby rząd innego państwa domagał się dostępu do danych przechowywanych w USA.

Firma złożyła właśnie apelację do Sądu Apelacyjnego Drugiego Okręgu na Manhattanie. Odwołuje się w niej od wyroku nowojorskiego sądu, w którym sędzia Loretta Preska orzekła, że amerykański rząd ma prawo domagać się wydajnia e-maili przechowywanych w Dublinie, gdyż listy nie dotyczą komunikacji prywatnej a spraw biznesowych. Brad Smith, główny prawnik Microsoftu, zauważył, że takie stanowisko sądu podważa prawo ludzi na całym świecie do ochrony prywatności ustanowionej przez ich własne rządy i prawa krajowe. Smith przypomina, że wyrok sędzi Peski został skrytykowany też przez unijnego Komisarza ds. Sprawiedliwości, który stwierdził, że pomija on drogę proceduralną określoną w umowach pomiędzy UE a USA oraz może stanowić naruszenie prawa międzynarodowego.

Mariusz Błoński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

10.12.2014 r.

Windows 10 jednak nie będzie darmowy?, 9:23

Merkel nie wierzy w neutralność sieci, 9:21


Nowsze

17.12.2014 r.

Windows 10 obsłuży VR i 3D Touch?, 9:10

NASA otrzyma w przyszłym roku aż o 2% więcej pieniędzy niż w roku 2014, 9:10


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.33 | SQL: 13 | Uptime: 255 days, 18:09 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl