heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Sobota 13 kwietnia 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Piątek, 24 października 2014, 09:17

Sprzedaż fabryk IBM a bezpieczeństwo USA

IBM jest ważnym dostawcą sprzętu dla Pentagonu i innych agend rządowych. Teraz firma chce sprzedać fabryki, w których m.in. powstaje sprzęt dla wojska, policji czy służb specjalnych.

Firma Globalfoundries ma co prawda swoją siedzibę z USA, jednak jest własnością inwestorów z Abu Zabi, który wchodzi w skład Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Przedsiębiorstwo powstało w 2008 roku z wydzielonej z AMD części odpowiedzialnej za produkcję.

Emerytowany generał, John Adams, który w ubiegłym roku na zlecenie przemysłu przygotował raport nt. słabości amerykańskiego łańcucha dostaw i zagrożeń z tym związanych, podkreśla, że całej transakcji trzeba się dokładnie przyjrzeć. Generał zauważa, że CFIUS (Komitet ds. Inwestycji Zagranicznych) musi wziąć pod uwagę, skąd pochodzą inwestorzy. Amerykanie mają bliższe stosunki z jednymi krajami, a bardziej luźne z innymi.

Rzecznik prasowy Globalfoundries odpowiada, że Stany Zjednoczone najwyraźniej ufają Zjednoczonym Emiratom Arabskim, skoro sprzedały im swoje najbardziej zaawansowane systemy obronne, w tym systemy przeciwrakietowe. Ponadto w ZEA stacjonuje około 5000 amerykańskich żołnierzy, a Emiraty odgrywają coraz ważniejszą rolę w walce z Państwem Islamskim.

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

24.10.2014 r.

FBI nie dostanie backdoora, 9:15

Rooms - Facebook odkrywa koło na nowo, 9:12


Nowsze

28.10.2014 r.

Sony wprowadza nowe przenośne ładowarki USB, 7:41

VISC lepsza niż CISC i RISC?, 7:43


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.83 | SQL: 23 | Uptime: 83 days, 17:29 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl