heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 17 czerwca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Środa, 10 września 2014, 13:50

Hakerzy Anonymous rozpoczęli Operację Pakistan

Grupa Anonymous uruchamia kampanię #OpPakistan, skierowaną do antyrządowych pakistańskich organów ścigania. Informację można znaleźć na ich stronie, jak poinformował Bitdefender na swoim blogu dotyczącym bezpieczeństwa.

Prawie trzy tygodnie minęły od czasu, gdy Imran Khan i duchowny ahir-ul-Quadri doprowadzili do protestów przeciwko Pakistan PM Nawaz Sharif. Domagali się dymisji pakistańskiego PM z powodu oszustw w ostatnich wyborach.

Zaczniemy protesty wykorzystując wszystkie narzędzia i taktyki, jakie mamy do dyspozycji” - Anonymous powiedzieli w komunikacie prasowym. „Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo i militarne siły zbrojne, które atakują ludzi w Pakistanie, będziemy zbierać dowody zbrodni i w odpowiedni sposób radzić sobie z waszymi wyborami

Kampania obejmuje naruszenia, przecieki, ataki DDoS i oszpecenie stron rządu pakistańskiego. „Każdą stronę rządu, ze szczególnym naciskiem na siły bezpieczeństwa i premiera”, można przeczytać na stronie kampanii.

Pierwszym i najbardziej szkodliwym aktem jaki pojawił się podczas kampanii był wyciek zapisów banków państwowych, które zawierają oddziały bankowe, numery kont i numery rejestracyjne ponad 22 000 osób. Departament Policji Faisalabad stracił również wiele danych takich jak nazwy e-mail, adresy, numery telefonów i CNIC (skomputeryzowany dowód osobisty) ponad 100 ściganych osób. Kolejny wyciek dotyczy federalnej publicznej służbowej komisji, która miała swoje informacje logowania i zaszyfrowane hasła umieszczone na Ghostbin.

Anonymous wypuścili również e-maile, zaszyfrowane hasła, nazwy użytkowników i danych logowania baz danych SQL z Centrum Międzynarodowych Studiów Strategicznych Transparency International – Pakistan i rządu Pakistanu.

Inną działalnością, jaka została przeprowadzona przeciwko pakistańskim rządowym stronom internetowym to ataki DDoS, dwie pakistańskie strony upadły dzięki atakom DDoS. Grupa ogłosiła również na Twitterze petycję, której celem jest „usunięcie premiera Nawaz Sharif od władzy”.

Tydzień temu Time Magazine poinformował, że pakistańskie starcia między protestującymi przeciwko rządowi i egzekwującymi prawo, osiągnęły trzech zabitych i blisko 400 rannych.

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

10.09.2014 r.

Po prostu Windows, 9:11

09.09.2014 r.

Getty Images oskarżył Microsoft o masowe naruszenie praw autorskich, 14:55


Nowsze

10.09.2014 r.

Jak nie zostać ofiarą wycieku danych z chmury, 13:52

12.09.2014 r.

Rozwiązanie zagadki cyberataku finansowego, 14:07


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 2.31 | SQL: 23 | Uptime: 16 days, 22:16 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl