heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Sobota 30 września 2023 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Środa, 10 września 2014, 09:11

Po prostu Windows

Redaktorzy serwisu ExtremeTech twierdzą, że coraz więcej dowodów wskazuje, iż Microsoft porzuci numerowanie czy nadawanie dodatkowych nazw swojemu systemu operacyjnemu. Wszystkie kolejne wersje mają nazywać się po prostu Windows.

Zmiana taka miałaby na celu z jednej strony uproszczenie życia użytkowników, którzy niejednokrotnie dziwią się, że posiadany przez nich program nie działa na Windows Phone, a przecież działa na Windows na pececie. Z drugiej strony pozwoli to na pokazanie jednolitości całego ekosystemu Windows i miałoby dobry wydźwięk marketingowy. Koncern z Redmond od paru lat dąży do ujednolicenia swojego systemu i stworzenia jednego OS-u dla wszystkich urządzeń. Rezygnacja z dodatkowych oznaczeń może być jednym z kroków ku osiągnięciu celu. Posunięcie takie może być jednak ryzykowne, jeśli system nie będzie dobrze sprawował się na wszystkich urządzeniach. Wówczas negatywna opinia o jego złym funkcjonowaniu na jednym rodzaju urządzeń może przełożyć się na inne urządzenia.

Redaktorzy ExtremeTech zauważyli, że w coraz większej liczbie reklam, czy to konkretnych urządzeń, systemu operacyjnego czy jego funkcji (jak np. głosowego asystenta Cortana) nie pada nazwa Windows Phone czy Windows 8. Dowiadujemy się, że mamy do czynienia z Windows. Nawet tam, gdzie Microsoft odniósł duży sukces, jak przekonanie HTC do wyprodukowania swojego flagowego HTC One z Windows Phone, przekazywana jest nam informacja, że to smartfon z Windows.

Zmiany nie dotyczą tylko wersji dla smartfonów. Już od kilku miesięcy reklamując swój najnowszy system dla desktopów i tabletów Microsoft nie wspomina o Windows 8.1. Mowa jest o Windows. Wcześniej podkreślano, że chodzi o Windows 8.

Mariusz Błoński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

09.09.2014 r.

Getty Images oskarżył Microsoft o masowe naruszenie praw autorskich, 14:55

Przekładanie warstw grafenu, 14:54


Nowsze

10.09.2014 r.

Hakerzy Anonymous rozpoczęli Operację Pakistan, 13:50

Jak nie zostać ofiarą wycieku danych z chmury, 13:52


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2023 | Prywatność | Load: 1.49 | SQL: 13 | Uptime: 310 days, 19:21 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl