heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 17 czerwca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Sobota, 6 września 2014, 10:57

Premiera Intel Core M z poborem prądu tylko 4,5 wata

Na IFA 2014, światowych targach elektroniki użytkowej i sprzętu gospodarstwa domowego, Intel zaprezentował nową serię procesorów Intel Core M, która będzie stanowiła siłę napędową urządzeń „2w1” takich producentów jak Acer, ASUS, Dell, HP, Lenovo i Toshiba. Intel Core M pozwoli urządzeniom o grubości tabletu pozbawionym wentylatorów, uzyskać poziom wydajności Intel Core i nawet dwukrotnie dłuższy czas pracy na akumulatorze w porównaniu do czteroletniego systemu.

Szybsze działanie i jeszcze dłuższa praca na akumulatorze


W stosunku do porównywalnego procesora Core poprzedniej, 4. generacji, Intel Core M zapewnia wydajność obliczeniową wyższą nawet o 50 procent, a graficzną o 40 procent. Użytkownicy posiadający starsze komputery zauważą jeszcze wyraźniejszy wzrost wydajności. Dla przykładu, Intel Core M jest nawet dwukrotnie szybszy jeśli chodzi o obliczenia i siedmiokrotnie szybszy w przetwarzaniu grafiki niż czteroletni PC4.

Intel Core M może wytrzymać ponad 8 godzin odtwarzania filmów, co oznacza nawet 20-procentowe wydłużenie (1,7 godziny) czasu pracy na akumulatorze w porównaniu do procesora Core poprzedniej generacji i dwukrotnie dłuższe działanie w stosunku do przeciętnego, czteroletniego PC.

Urządzenia „2w1” bez wentylatora dostępne w sezonie świątecznym 2014… i później


W porównaniu do poprzedniej generacji powierzchnia procesora Intel Core M jest o 50 procent mniejsza, natomiast za sprawą poboru mocy rzędu 4,5W wydzielane ciepło (TDP) jest o 60 proc. niższe. To pozwala producentom OEM projektować smukłe systemy bez wentylatora mające poniżej 9 mm grubości – cieńsze od baterii AAA i najcieńszych obecnie laptopów. W kolejce oczekuje już ponad dwadzieścia produktów opartych na procesorze Core M. Pierwsze systemy oparte na procesorze Intel Core M znajdą się na półkach podczas świątecznego sezonu zakupowego.

ASUS Zenbook UX305

ASUS Zenbook UX305„Bezkonfliktowy” procesor, dodatkowe funkcje


Intel Core M jest produktem „bezkonfliktowym”, co oznacza, że nie zawiera „krwawych minerałów” (cyny, tantalu, wolframu i/lub złota) bezpośrednio lub pośrednio finansujących bądź przynoszących korzyści grupom zbrojnym w Demokratycznej Republice Konga (DRK) lub krajach ościennych.

Dostępne wersje procesora


Procesor Intel Core M dostępny jest w kilku wersjach: Intel Core M-5Y10/5Y10a o częstotliwości do 2 GHz i Intel Core M-5Y70 o częstotliwości do 2,6 GHz. Intel Core M-5Y70 to najwydajniejszy procesor Intel Core M, dostępny również z technologią Intel vPro do biznesowych urządzeń „2w1” z wbudowanymi funkcjami zabezpieczeń do ochrony danych, tożsamości użytkownika i dostępu do sieci.

Dodatkowe funkcje platformy obejmują obsługę zaawansowanego dźwięku i obrazu, Intel Wireless Display 5.0, produktów 802.11ac Intela drugiej generacji i z czasem umożliwi bezprzewodowe dokowanie dzięki WiGig od Intela.

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

29.08.2014 r.

Microsoft czyści sklepy z aplikacjami, 11:49

8 terabajtów od Seagate, 11:48


Nowsze

09.09.2014 r.

Nowa technologia wyświetlania reklam, 14:54

Przekładanie warstw grafenu, 14:54


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 4.59 | SQL: 23 | Uptime: 16 days, 21:01 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl