heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Wtorek 5 marca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Wtorek, 19 sierpnia 2014, 10:09

Microsoft udostępni „Technical Preview” następcy Windows 8

Nowy system znany jest obecnie pod nazwą kodową „Threshold”. Obecnie nie wiadomo, jak będzie brzmiała jego nazwa handlowa. Niewykluczone, że nie będzie to Windows 9, gdyż Microsoft może chcieć uniknięcia skojarzeń z chłodno przyjętym Windows 8.

Nie wiadomo też, w jaki sposób będzie rozpowszechniana „Technical Preview”. Z samej nazwy tej wersji nie można niczego wywnioskować. Microsoft dotychczas nie stosował takich określeń na oznaczenie swojego systemu operacyjnego. Mary Jo Foley, która od kilkudziesięciu lat specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących Microsoftu, uważa, że system zostanie udostępniony każdemu chętnemu. Udostępnianie go ograniczonej liczbie osób jest o tyle pozbawione sensu, że prawdopodobnie i tak „Technical Preview” wyciekłaby do internetu.

Jeśli doniesienia Foley są prawdziwe i system zostanie udostępniony w ciągu najbliższych tygodni oraz jeśli sprawdzą się wcześniejsze doniesienia, że pełna wersja Threshold/Windows 9 trafi na rynek w drugim kwartale przyszłego roku, będzie to oznaczało znaczne przyspieszenie produkcji systemu operacyjnego. W przypadku systemów Windows 7 i Windows 8 pomiędzy pierwszym udostępnieniem OS-u a premierą mijało 12-13 miesięcy. Publiczna beta ukazywała się na 8-9 miesięcy przed premierą. Teraz pierwsze udostępnienie może być potraktowane jak publiczna wersja beta.

Mariusz Błoński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

19.08.2014 r.

Urządzenie BCDS rozpozna zapach dolarów, 10:08

Microsoft usuwa poprawkę KB2982791, 10:04


Nowsze

19.08.2014 r.

Samsung i Microsoft kończą spory patentowe?, 10:09

22.08.2014 r.

Monachium rezygnuje z Linuksa, 9:19


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.20 | SQL: 20 | Uptime: 255 days, 16:57 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl