heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Niedziela 19 maja 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 14 lipca 2014, 14:08

Amazon chce uzyskać pozwolenie na korzystanie z dronów

Amazon rozpoczyna starania o uzyskanie od FAA (Federalna Agencja Lotnictwa) zgody na wykorzystywanie komercyjnych dronów nad terytorium USA.

W ubiegłym miesiącu FAA udzieliła pierwszej takiej licencji w historii. Zgoda została przyznana firmie BP, która chce za pomocą dronów dokonywać inspekcji swoich rurociągów, urządzeń i dróg na Alasce.

Z doniesień prasowych wynika, że Amazon złożył wniosek o zezwolenie na wykorzystywanie dronów nad Seattle. Urządzenia mają dostarczać zamówione towary do klientów Amazona. Drony zapewniające usługę PrimeAir będą w stanie przenosić ciężar o wadze około 2 kg i będą poruszały się z prędkością 80 km/h. Paczki o wadze do 2 kilogramów stanowią aż 86% zamówień realizowanych przez Amazona. Koncern Bezosa ma nadzieję, że dzięki dronom zamówienie trafi do klienta w czasie nie dłuższym niż 30 minut.

Nie spodziewajmy się jednak, że Amazon uruchomi PrimeAir natychmiast po uzyskaniu zgody FAA. Firma najpierw będzie chciała przeprowadzić testy swojej usługi w mieście. Dotychczas mogła testować drony jedynie na ograniczonym obszarze.

Mariusz Błoński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

14.07.2014 r.

Adobe łata poważną lukę we Flashu, 13:21

Serwis SoundCloud pozwolił wytwórni Universal usuwać dowolne treści, 13:19


Nowsze

20.07.2014 r.

Facebook umożliwi kupowanie produktów, 14:14

25.07.2014 r.

Internet Explorer atakowany nową techniką zwaną action script spray, 17:42


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 2.42 | SQL: 13 | Uptime: 527 days, 19:08 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl