heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 17 czerwca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Środa, 2 lipca 2014, 13:36

Microsoft niszczy szkodliwy kod Jenxcus i Bladabindi

Operacja rozpoczęła się przed dwoma dniami, gdy koncern z Redmond uzyskał sądową zgodę na zakłócenie komunikacji pomiędzy firmą Vitalwerks Internet Solutions a komputerami zarażonymi szkodliwym kodem.

Wcześniej Microsoft skierował pozew sądowy przeciwko dwóm obcokrajowcom – Mohamedowi Benabdellahowi i Naseroi al Mutairiemu oraz przeciwko amerykańskiem firmie Vitalwerks, która działa pod nazwą handlową NO-IP.com.

Koncern nie oskarżył Vitalwerks o żadne przestępstwo, ale twierdzi, że firma nie podjęła działań potrzebnych do powstrzymania cyberprzestępców od wykorzystania jej infrastruktury do zarażania internautów.

Jenxcus i Bladabindi instalują w zainfekowanej maszynie konia trojańskiego, który kradnie hasła i inne istotne informacje. Potrafią też wykonywać zrzuty ekranowe, włączyć kamerę internetową, dają przestępcom kontrolę nad maszyną i umożliwiają zainstalowanie kolejnych fragmentów szkodliwego kodu. Jenxcus i Bladabindi często wykorzystują infrastrukturę firm zapewniających dynamiczne adresy IP, gdyż dzięki temu trudniej jest je wyśledzić.

Do większości infekcji Jenxcusem dochodzi na torrentach i witrynach WWW, gdzie szkodliwy kod jest umieszczany w plikach wideo i programach. Jenxcus często udaje też aktualizację Flasha.

Mariusz Błoński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

01.07.2014 r.

Bitcoin zalegalizowany w Kalifornii, 10:46

PKP Intercity wkracza w XXI w., 10:44


Nowsze

09.07.2014 r.

Windows 7 z ograniczonym wsparciem technicznym, 18:36

14.07.2014 r.

Serwis SoundCloud pozwolił wytwórni Universal usuwać dowolne treści, 13:19


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 2.38 | SQL: 15 | Uptime: 16 days, 22:33 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl