heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Czwartek 22 lutego 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Wtorek, 1 lipca 2014, 10:46

Bitcoin zalegalizowany w Kalifornii

Kalifornia zniosła przepisy zakazujące emisji innych walut niż dolar amerykański. Takie działanie może zwiększyć zaufanie do alternatywnych walut, w tym bitcoinów. Z kalifornijskiego Corporations Code usunięto rozdział 107., a decyzję taką zatwierdził gubernator Jerry Brown.

Deputowany Roger Dickinson, który zaproponował zmianę w przepisach, zauważył, że w praktyce są one martwe. Mieszkańcy stanu posługiwali się od dawna różnymi alternatywnymi środkami płatniczymi, takimi jak Coiny wydawane przez Amazona czy Stars emitowane przez sieć Starbuck. Nie byli za to karani. Dlatego też Dickinson uznał, że jest niepraktycznym ignorowanie coraz powszechniejszego użycia alternatywnych pieniędzy.

W marcu bieżącego roku amerykańska służba skarbowa IRS poinformowała, że dla celów podatkowych będzie traktowała bitcoiny tak, jak mienie, a nie jak walutę. Podobnie traktuje transakcje na giełdzie czy wymianę barterową.

Nie tylko w USA władze zastanawiają się, w jaki sposób traktować bitcoiny. Brytyjski urząd podatkowy zdecydował w bieżącym roku, że wymiana bitcoinów jest zwolniona od podatku VAT, ale jeśli akceptujemy zapłatę bitcoinami za towary i usługi to musimy doliczyć VAT.

Bitcoiny są też coraz chętniej akceptowane przez przedsiębiorstwa.

Mariusz Błoński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

01.07.2014 r.

PKP Intercity wkracza w XXI w., 10:44

TOP5 upadków internetowych biznesów, 10:40


Nowsze

02.07.2014 r.

Microsoft niszczy szkodliwy kod Jenxcus i Bladabindi, 13:36

09.07.2014 r.

Windows 7 z ograniczonym wsparciem technicznym, 18:36


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.28 | SQL: 17 | Uptime: 440 days, 19:55 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl