heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Sobota 28 stycznia 2023 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Czwartek, 12 czerwca 2014, 09:04

Wskazówki dotyczące wyjazdu na mistrzostwa świata w Brazylii

W związku z wysokimi opłatami roamingowymi dla telefonów komórkowych wielu fanów udających się na mistrzostwa świata w Brazylii będzie prawdopodobnie wolało korzystać z darmowych punktów dostępowych Wi-Fi, nie zważając na kwestie bezpieczeństwa. Jednak hasła, kody PIN oraz inne poufne informacje mogą również wpaść w ręce cyberprzestępców w przypadku korzystania z publicznych stacji ładowania – w Brazylii takie ładowarki mogą być „złośliwe”.

Szkodliwa publiczna ładowarka w Brazylii wprawdzie naładuje baterię, ale jednocześnie może potajemnie ukraść informacje z urządzenia mobilnego. Dane zostaną przechwycone za pośrednictwem kabla USB, który wykorzystywany jest do ładowania wielu urządzeń. W niektórych przypadkach takie fałszywe ładowarki mogą również instalować szkodliwe oprogramowanie, które potrafi śledzić położenie użytkownika, kradnąc notatki, kontakty, zdjęcia, wiadomości, jak również rejestr połączeń, zapisane hasła, a nawet ciasteczka przeglądarki.

Zalecenia bezpieczeństwa


 • Nigdy nie korzystaj z nieznanych ładowarek; szukaj raczej bezpiecznych miejsc, gdzie można naładować urządzenia przy użyciu własnych zasilaczy.

 • Używaj baterii w sposób odpowiedzialny i staraj się mieć przy sobie zapasową lub wyposaż się w urządzenie typu „power bank”, które doładuje Twoje urządzenie w razie potrzeby. Urządzenia takie są dostępne dla wszystkich popularnych smartfonów.

 • Spróbuj zoptymalizować żywotność baterii, zamykając procesy, które nie są niezbędne, oraz włączając tryb samolotowy, gdy nie musisz korzystać z sieci komórkowej. Możesz również przyciemnić ekran, wyłączyć wibracje oraz dźwięki i inne zasobożerne funkcje, takie jak tapety z animacjami itd.


 • Niezabezpieczone sieci Wi-Fi


  Eksperci ds. bezpieczeństwa z Kaspersky Lab przeprowadzili badanie dotyczące bezpieczeństwa sieci Wi-Fi w São Paulo. W tym celu przejechali łącznie 100 kilometrów, sprawdzając ponad 5 000 różnych popularnych wśród turystów punktów dostępowych – w parkach, centrach handlowych, na lotniskach i w innych miejscach stanowiących atrakcje turystyczne. Wyniki badania pokazują, że 26% z 5 000 otwartych sieci Wi-Fi w São Paolo nie stosuje żadnego szyfrowania. Warto pamiętać, że korzystanie z takich sieci może się wiązać z przechwyceniem danych przez oszustów i cyberprzestępców. Jeśli w pobliżu nie ma prawdziwie bezpiecznej sieci, warto wstrzymać się z korzystaniem z internetu do powrotu do hotelu lub innego miejsca oferującego takie połączenie. Dobrym pomysłem może być także zakupienie na miejscu lokalnej karty przedpłaconej od jednego z brazylijskich operatorów komórkowych i korzystanie z internetu przy jej użyciu.

  Kaspersky Lab

  Wersja do druku
  Poleć znajomym: Udostępnij

  Podobne tematy


  Starsze

  11.06.2014 r.

  1800 km na pojedynczym ładowaniu, 11:03

  Telewizory są podatne na ataki hakerskie, 11:02


  Nowsze

  12.06.2014 r.

  Laser zdalnie wykryje nietrzeźwego kierowcę, 9:06

  Mundial w technologii 4K, 9:14


  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


  Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?  Autor:  


  Copyright © 2002-2023 | Prywatność | Load: 0.65 | SQL: 11 | Uptime: 51 days, 2:28 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl