heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 23 maja 2022 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Wtorek, 3 czerwca 2014, 14:50

Giganci polskiego internetu w wyszukiwarkach

Wyszukiwarka internetowa to najważniejsze narzędzie, którego używa internauta. Każdego dnia użytkownik poszukuje w sieci setek haseł. Które strony najczęściej wybiera? W zestawieniu liderów polskiego internetu znaleźli się tacy giganci jak: wikipedia.org; onet.pl; czy wp.pl.

Badania opracowane przez SEMSTORM pokazują, że na polskim rynku największy sukces odnosi portal Wikipedia.org. Co ciekawe, frazy z nim związane wyszukiwane są 28 milionów razy w miesiącu. Użytkownicy sieci w ciągu dnia pracy przy komputerze swoją uwagę poświęcają także największemu portalowi społecznościowemu - Facebookowi. Szacowany ruch organiczny na tej stronie to 43 miliony wizyt miesięcznie, pochodzących z wyszukiwarki. Najbardziej widocznym fan pagem jest Orange Polska, do którego kieruje ponad 9,5 tysiąca słów kluczowych.

Liderzy rynku wciąż na topie


Uwzględniając dotychczasowe trendy, YouTube cieszy się coraz większą popularnością. Do serwisu prowadzi 50% wyszukiwanych przez Polaków fraz. Poza tym, znakomicie funkcjonują też rodzime portale. I tak najlepiej widocznym serwisem Onetu okazał się zapytaj.onet.pl. Posiada on 4 razy większą widoczność, niż strona informacyjna wiadomości.onet.pl. Jeden z największych konkurentów Onetu, czyli Wirtualna Polska ma 280 podserwisów widocznych w naturalnych wynikach wyszukiwania. Natomiast do serwisu aukcyjnego Allegro.pl – prowadzi aż 84% fraz związanych z Samsungiem.

Polskie portale branżowe górą


Wyniki raportu wyraźnie wskazują na prowadzenie polskich portali branżowych. Tę tendencję odzwierciedla powszechność serwisu Filmweb.pl, do jego zagranicznego konkurenta IMDB.com prowadzi prawie 10 razy mniej słów kluczowych. Forum serwisu gazeta.pl pojawia się na ponad 3 miliony słów kluczowych, co stanowi prawie 63% wszystkich fraz na które widoczne są podserwisy gazeta.pl.

Ponad 800 tysięcy razy w miesiącu strona chomikuj.pl pojawia się na frazy związane z kolorowankami. Najwięcej fraz, na które widoczna jest Interia.pl związanych jest z pogodą, Najczęściej, bo aż 950 tysięcy razy w miesiącu szukamy informacji o pogodzie długoterminowej.

Giganci polskiego internetu w wyszukiwarkach

Giganci polskiego internetu w wyszukiwarkachWersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

26.05.2014 r.

TGNC - nowy konkurent dla grafenu, 17:04

Dyski SSD 3-krotnie szybsze - nawet te starsze, 17:02


Nowsze

03.06.2014 r.

Internet satelitarny od Google, 14:54

11.06.2014 r.

Creative Sound Blaster E1 , 10:59


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2022 | Prywatność | Load: 0.80 | SQL: 13 | Uptime: 189 days, 4:34 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl