heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Czwartek 25 kwietnia 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Środa, 21 maja 2014, 09:28

Chiny zakazują Windows 8

Chińskie Rządowe Centrum Zaopatrzenia wydało zakaz używania systemu Windows 8 na rządowych komputerach. To poważny cios w koncern z Redmond.

Zakaz obwieszczono w informacji dotyczącej używania energooszczędnych produktów, a agencja Xinhua stwierdziła, że zakaz został spowodowany troską o bezpieczeństwo, po tym, jak Microsoft zakończył wsparcie dla systemu Windows XP. Ani urzędnicy rządowi, ani dziennikarze rządowej agencji nie wyjaśnili, w jaki sposób zakaz wpłynie na zmniejszenie zużycia energii czy zwiększenie bezpieczeństwa.

Microsoft od wielu lat ma problemy na chińskim rynku. Podobno w 2011 roku Steve Ballmer powiedział na spotkaniu z pracownikami, że z powodu rozpowszechnionego w Chinach piractwa przychody Microsoftu są w Państwie Środka mniejsze niż w Holandii.

Chiny pozostają jednak niezwykle ważnym rynkiem, gdyż tamtejsze społeczeństwo szybko się bogaci i jest bardzo liczne. Firma analityczna Canalys zauważa, że decyzja władz w Pekinie może spowodować, że Windows 8 nie zdobędzie w Chinach takiej popularności jak Windows XP. Ten ostatni jest wciąż używany na około 50% chińskich komputerów stacjonarnych.

Mariusz Błoński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

16.05.2014 r.

Sony zawiesza prace nad OLED, 8:38

Korea Południowa z własnym procesorem?, 8:37


Nowsze

21.05.2014 r.

Firefox traci przez smartfony, 9:29

NHK stworzył CMOS dla standardu 8K, 9:31


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 2.74 | SQL: 18 | Uptime: 105 days, 23:10 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl