heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 27 maja 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Piątek, 9 maja 2014, 10:03

Apple kupi Beats Electronics za 3,2 mld dolarów?

Wczoraj Financial Times poinformował, że firma Apple jest w trakcie rozmów dotyczących przejęcia firmy Beats Electronics za 3,2 mld dolarów.

Beats jest amerykańskim producentem rozwiązań do słuchania muzyki. Jego najbardziej rozpoznawalnym produktem są słuchawki Beats by Dr. Dre, które były reklamowane jako produkt umożliwiający lepsze słyszenie muzyki, a szczególnie niskich brzmień, co miało być szczególnie korzystne przy słuchaniu hip-hopu i muzyki pop.

Inne produkty firmy to oprogramowanie BeatsAudio, stosowane w urządzeniach HP oraz niektórych samochodach. Ponadto Beats Electronics od roku 2012 jest właścicielem usługi streamingowej - Beats Music.

Z ustaleń Financial Times wynika, że Apple może przejąć zarówno usługę streamingową jak i marki związane z słuchawkami i rozwiązaniami do aut.

Dodatkowe informacje na ten temat podaje New York Post. Według jego źródeł szef Beats Electronics Jimmy Iovine, ma zostać specjalnym doradcą Tima Cooka w kwestiach związanych z przemysłem kreatywnym. Należy tu dodać, że Iovine ma doświadczenia także jako producent nagrań i filmów

Możliwe cele przejęcia


Nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć, dlaczego biznesy Apple i Beats dobrze się łączą. Firma Apple sprzedaje smartfony i muzykę. Z kolei Beats potrafi ludzi nakłonić do wydawania pieniędzy na mniejsze gadżety i oczywiście posiada usługę streamingową. Teraz to właśnie streaming jest na topie, a przychody z kupowania pojedynczych plików przestają rosnąć tak jak kiedyś. Z tego powodu niektórzy komentatorzy mówią, że właśnie Beats Music było podstawowym celem przejęcia.

Z drugiej strony nie należy zapominać o doświadczeniach Beats z produkcją i promocją mniejszych gadżetów. Możliwe, że doświadczenia tej firmy będą wykorzystane przy tworzeniu np. inteligentnego zegarka Apple. Ponadto Apple może wypuścić własne produkty o charakterze bardziej audiofilskim.

Należy w tym miejscu dodać, że w ostatnim czasie nasila się zainteresowanie konsumentów muzyką o wyższej jakości brzmienia. Wciąż rośnie sprzedaż płyt winylowych. Prasa donosi, że największy amerykański zakład oferujący tłoczenie winyli będzie się rozrastał. W ostatnim czasie dużo szumu wywołał też odtwarzacz Pono - toporny jak na dzisiejsze standardy, ale umożliwiający słuchanie muzyki w lepszej jakości.

Oczywiście należy pamiętać, że to wszystko pogłoski. Oficjalnie Apple i Beats niczego nie komentują. Dopiero w przyszłości przekonamy się, czy faktycznie dojdzie do przejęcia.

Marcin Maj


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

06.05.2014 r.

Grafen zyskuje kolejnego konkurenta, 9:58

Bill Gates nie jest już największym udziałowcem Microsoftu, 9:47


Nowsze

14.05.2014 r.

Będzie Windows as a Service?, 12:23

15.05.2014 r.

Irańscy hakerzy w natarciu, 8:36


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 3.23 | SQL: 20 | Uptime: 74 days, 17:48 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl