heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Czwartek 22 lutego 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Środa, 9 kwietnia 2014, 21:19

HP zapłaci 108 mln dolarów kary za korupcję w Polsce

108 mln dolarów ugody zapłaci koncern Hawlett-Packard (HP) Departamentowi Sprawiedliwości USA i tamtejszej Komisji Giełd i Papierów Wartościowych za to, że próbował korumpować firmy m.in. w Rosji i Polsce - podaje Reuters.

W środę prokuratura zarzuciła polskiemu oddziałowi HP, że zapłaciła 529,5 tys. dolarów łapówki w zamian za pozyskiwanie kontraktów na dostarczanie sprzętu komputerowego dla Komendy Głównej Policji. Dziś Bartłomiej Sienkiewicz, szef ministerstwa spraw wewnętrznych, ogłosił, że HP był zaangażowany w "praktyki korupcyjne" w Polsce. Przetargi, które chciała wygrać HP były łącznie warte 39,7 mln dolarów.

- Opisany proceder dotyczył niewielkiej grupy osób, które nie są już zatrudnione w naszej spółce. HP w pełni współpracowała i nadal będzie współpracować z agencjami rządowymi w wyjaśnieniu tej sprawy - mówi w specjalnym oświadczeniu John Schultz, wiceprezes HP

W listopadzie 2013 r. prokuratura postawiła zarzuty 22 osobom, wśród nich b. wiceszefowi MSWiA Witoldowi D., wiceszefowi GUS, urzędniczce z MSZ i przedstawicielom firm informatycznych. Trzy osoby aresztowano. W toku postępowania zebrano też dowody przestępstw związanych z zamówieniami także w innych instytucjach, w tym MSZ i GUS.

TVN

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

03.04.2014 r.

Bezpłatny mobilny Windows, 13:58

NASA zawiesza współpracę z Rosją, 13:56


Nowsze

14.04.2014 r.

NASA udostępnia swoje oprogramowanie, 15:49

WIMBoot powala zaoszczędzić miejsce na dysku, 15:51


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.80 | SQL: 13 | Uptime: 440 days, 20:25 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl