heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 30 stycznia 2023 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Wtorek, 18 marca 2014, 16:31

Citeam.pl zostanie zamknięty przez Allegro

Dzisiaj portal Citeam.pl wysłał wiadomość do swoich dotychczasowych użytkowników, informując ich o zakończeniu działalności z dniem 1 kwietnia - podał konkurencyjny serwis GoDealla.pl

Portal Citeam, należący do Grupy Allegro, w ostatnich latach notował duże spadki. Od grudnia 2011, kiedy to korzystało z niego 1,98 mln osób, do grudnia 2013, ta strata wynosiła blisko 1,50 mln użytkowników. Utrata użytkowników, a co za tym idzie, przychodów, była przyczyną innych głośnych w branży upadków, takich jak HappyDay (Agora), ruszaj.pl (Grupa o2), Klub Okazji (Axel Springer).

Jako portal, który publikuje zebrane oferty z 29 serwisów zakupów grupowych i witryn zniżkowych, mamy inne spojrzenie na tę kwestię – mówi Kamil Kaniuk, opiekun i pomysłodawca GoDealla.pl. – Nie odnotowujemy spadków w liczbie unikalnych użytkowników, co oznaczać może, że konsumenci wciąż szukają okazji na tego typu portalach, jednak ich duża liczba zniechęca do przeglądania poszczególnych witryn. Dlatego właśnie swoje kroki kierują do serwisów takich jak nasz, gdzie mogą wybrać, co ich interesuje: jakie kategorie czy zakres cenowy i przeglądać zbiorcze oferty – dodaje.

Z kolei Groupon dystansuje się od modelu zakupów grupowych. - Nasz oryginalny pomysł był prosty i skuteczny – pozyskiwaliśmy partnera w postaci lokalnego przedsiębiorcy i umawialiśmy się, że jeśli w krótkim czasie zbierzemy określoną liczbę chętnych osób, to on sprzeda im usługę lub produkt z dużym rabatem. Ostatnią taką ofertę wyświetliliśmy blisko dwa lata temu. Dzisiaj oferty współpracujących z nami przedsiębiorców są dostępne dłużej, dla wszystkich i niezależnie od liczby nabywców – mówiła w wywiadzie dla Rzeczpospolitej Aniela Hejnowska, dyrektor zarządzająca serwisu w Polsce .

RP

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

11.03.2014 r.

Więcej dzieci potrafi grać w gry komputerowe, niż jeździć na rowerze, 12:26

Słuchawki MDR-ZX i MDR-EX do smartfonów i cyfrowych odtwarzaczy muzycznych, 12:20


Nowsze

18.03.2014 r.

Prawdopodobnie powstanie MS Office dla iPada, 16:33

Viacom kończy spór o YouTube, 16:40


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2023 | Prywatność | Load: 2.80 | SQL: 14 | Uptime: 52 days, 18:45 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl