heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 15 lipca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 20 stycznia 2014, 14:57

Wytrzymały dysk zewnętrzny Tough Drive SSD

Freecom, należący do Mitsubishi Chemical Holdings Group, wprowadza do sprzedaży mobilny dysk zewnętrzny Tough Drive SSD. Nowy produkt jest rozwinięciem serii Tough Drive, która do tej pory oferowała modele oparte o technologię HDD.

Mobilny Freecom Tough Drive SSD waży 180 gramów, a jego wymiary to 140 x 80 x 19 mm. Tak jak inne modele tej serii, dysk pokryty jest silikonową powłoką odporną na zarysowania. Dodatkowo obudowa oparta jest na wewnętrznej przeciwwstrząsowej ramie, która dodatkowo zwiększa wytrzymałość urządzenia.

Dysk wyposażony jest w złącze USB 3.0 (zgodne ze standardem USB 2.0) oraz w technologię SSD, co zapewnia szybki transfer danych – nawet do 415 MB/s. Urządzenie posiada także zintegrowany kabel USB, który umożliwia wygodne podłączenie stacji do komputera, bez potrzeby korzystania z oddzielnego kabla.

Tough Drive SSD jest wstępnie sformatowany w standardzie FAT-32 i gotowy do natychmiastowego użycia w komputerach PC i Mac. Pakiet oprogramowania Nero BackItUp, HDD Info, Formatter i Eraser pozwala na dogodne tworzenie kopii zapasowych i przywracanie systemu, bezpieczne formatowanie dysku oraz całkowite usuwanie niepotrzebnych plików. Na dysku zainstalowano również Green Button. Program ten ogranicza zużycie energii i zwiększa żywotność urządzenia, przełączając je w tryb uśpienia po zaprogramowanym okresie albo wtedy, kiedy użytkownik kliknie ikonę Green Button na pulpicie.

Tough Drive SSD

Tough Drive SSDDysk można wykorzystać także do nagrywania USB. Funkcja ta pozwala nagrywać programy telewizyjne na zewnętrznym urządzeniu pamięciowym, podłączonym bezpośrednio do telewizora poprzez port USB, a także pauzować programy nadawane na żywo.

Cena detaliczna urządzenia to około 1100 PLN. Produkt objęty jest dwuletnią gwarancją producenta oraz nieograniczoną pomocą techniczną.

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

19.01.2014 r.

Rząd USA sprzeda bitcoiny właściciela Silk Road, 17:22

14.01.2014 r.

Windows 9 w kwietniu 2015 roku?, 11:14


Nowsze

20.01.2014 r.

MSI R7 260 1GD5 OC dla entuzjastów gier, 15:10

NSA przechwytuje SMS-y, 15:12


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.60 | SQL: 26 | Uptime: 63 days, 4:39 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl