heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Niedziela 23 czerwca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Sobota, 23 listopada 2013, 18:11

Winamp zostanie kupiony przez Microsoft?

Media codziennie donoszą o wielu tragediach, ale wśród nich łatwo wybiła się informacja o końcu Winampa. Ten niewątpliwie kultowy odtwarzacz ma być niedostępny po 20 grudnia. Szkoda, bo przecież wielu z nas wspomina, jak to było, kiedy upragnione nagrania wreszcie trafiały na playlisty.

Pora na informacje pocieszające. Serwis TechCrunch, powołując się na własne źródła, poinformował, że AOL jest w trakcie negocjacji dotyczących sprzedania Winampa firmie Microsoft.

Co ciekawe, przejęcie miałoby obejmować również usługę Shoutcast, której według TechCrunch również grozi zamknięcie.

Firma AOL nie komentuje tych doniesień. Microsoft również tego nie skomentował. Trzeba jednak przyznać, że Winamp i Shoutcast w odpowiednich rękach mogłyby jeszcze posłużyć do zbudowania ciekawych usług. Oczywiście wymagałoby to inwestycji, ale Microsoft prędzej się na to zdobędzie niż AOL. Firma z Redmond jest ciągle zainteresowana rozwijaniem swoich usług rozrywkowych, a mogłyby to ułatwić ciągle lubiane marki, istniejąca baza użytkowników Winampa i Shoutcasta oraz szczególny status "obrońcy Winampa", który przypadnie jego nabywcy.

AOL z pewnością zrobiłaby błąd, gdyby po prostu porzuciła Winampa, nie korzystając z jego szczególnego znaczenia. Wielu ludzi wciąż uwielbia ten program. Jednym z objawów tego przywiązania jest petycja opublikowana w serwisie Change.org, która wzywa firmę AOL do podtrzymania projektu lub udostępnienia go jako projektu open source, aby mógł on żyć dalej własnym życiem.

W chwili pisania tego tekstu pod petycją jest ponad 10 tys. podpisów, ale kolejne szybko przybywają. Petycja ma nie tylko nakłonić AOL do zmiany zdania, ale również pokazać, że Winamp ciągle ma wielu zwolenników. Z pewnością podpisów byłoby jeszcze więcej, gdyby petycja dotyczyła także Shoutcasta.

Marcin Maj


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

19.11.2013 r.

Strategia Nokii nie wypaliła, 17:52

Chiny znowu na czele TOP500, 17:51


Nowsze

23.11.2013 r.

Szwecja zgodziła się na ekstradycję założyciela serwisu Pirate Bay, 18:14

Kolejna inwestycja Foxconna w USA, 18:15


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 4.13 | SQL: 17 | Uptime: 110 days, 17:33 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl