heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Czwartek 30 czerwca 2022 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Niedziela, 20 października 2013, 11:41

Koniec IsoHunt

Po siedmioletniej walce sądowej serwis IsoHunt zamknie swoje podwoje, a jego właściciel będzie musiał zapłacić MPAA 110 milionów dolarów tytułem odszkodowania. Sąd uznał, że IsoHunt jest winnym hostowania usługi, której celem było nielegalne dostarczanie treści chronionych prawem autorskim oraz zarabianie na reklamach.

Właściciel serwisu, Gary Fung, pomimo przegranych procesów nadal chciał walczyć w sądzie. Proces wyznaczono na 5 października, a MPAA ogłosiła, że będzie domagała się 600 milionów odszkodowania. Fung, którego szanse były niewielkie, wolał nie ryzykować i zawarł ugodę. W jej ramach zgodził na zapłacenie odszkodowania, zamknięcia IsoHunt do 23 października oraz zobowiązał się, że nie podejmie w przyszłości żadnych działań, by odnieść korzyści finansowe kosztem treści produkowanych przez członków MPAA.

Przedstawiciele MPAA oświadczyli, że są zadowoleni z zawartej ugody.

IsoHunt został po raz pierwszy pozwany w 2006 roku, a w roku 2009 po raz pierwszy serwis uznano winnym. W styczniu bieżącego roku Fung poinformował, że pracuje nad innym projektem. Nie wiadomo jednak, co Fung planuje oraz czy będzie miał pieniądze na rozwój swojego pomysłu.

Mariusz Błoński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

20.10.2013 r.

Google nie potrafi powstrzymać spadku ceny za kliknięcie w reklamę, 11:38

10.10.2013 r.

Microsoft oferuje narzędzie do wyczyszczenie katalogu winsxs, 18:11


Nowsze

24.10.2013 r.

Płatności mobilne - iKASA w Biedronce, 8:15

Microsoft rozpoczął testy urządzenia podobnego do Google Glass, 8:17


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2022 | Prywatność | Load: 1.03 | SQL: 15 | Uptime: 128 days, 8:25 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl