heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Wtorek 27 września 2022 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Niedziela, 6 października 2013, 09:35

Adobe: Wyciekły dane 2,9 mln klientów i kod źródłowy

Firma Adobe ogłosiła, że padła ofiarą zaawansowanego cyberataku. Trwa ustalanie, jakie mogły być wszystkie jego efekty.

Firma sama przyznała, że atakujący mogli uzyskać identyfikatory jej klientów oraz zaszyfrowane hasła. Ponadto usunęli z jej systemów informacje dotyczące 2,9 mln klientów. Te informacje to nazwiska klientów, zaszyfrowane numery kart kredytowych lub debetowych, darty wygaśnięcia usług lub inne dane związane z zamówionymi usługami.

Firma nie sądzi, aby atakującym udało się uzyskać dane niezaszyfrowane. Niemniej postanowiła podjąć pewne środki ostrożności. Część użytkowników zostanie poproszona e-mailem o zresetowanie haseł. Firma Adobe namawia też do zmiany haseł na innych stronach, jeśli były one takie same, jak hasła w usługach Adobe.

Klienci, których mógł dotyczyć wyciek informacji na temat kart kredytowych, otrzymają specjalne powiadomienia z instrukcjami, jak powinni postąpić. Firma powiadomiła też banki o wycieku, co może pomóc w chronieniu użytkowników. Adobe zwróciła się również z informacjami do organów ścigania i czeka na wyniki ich dochodzenia.

Skradziono kod źródłowy produktów


Co chyba najciekawsze, firma Adobe straciła w ataku także informacje cenne dla siebie. Atakujący uzyskali dostęp do kodu źródłowego "licznych produktów Adobe". W komunikatach nie padają nazwy tych produktów i firma chyba musi dokładniej ustalić, co wyciekło, ale według bloga Krebs on Security chodzi o produkty z rodziny Acrobat. Trzeba tu dodać, że autor tego bloga - Brian Krebs - wcześniej wiedział o ataku.

Krebs uważa też, że w czasie ataku mogło dojść do wycieku kodu źródłowego Adobe ColdFusion, a to rozwiązanie jest używane m.in. przez amerykański Senat oraz 75 firm z listy Fortune 100.

Choć tego typu ataki zawsze wzbudzają dużo emocji, firma Adobe podkreśla, że jest na etapie zbierania informacji. Jak dotąd nie przedstawiono żadnej teorii na temat źródeł ataku i jego głównego celu.

Marcin Maj


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

06.10.2013 r.

Szef NSA przyznał, że w USA prowadzono testy ze śledzeniem lokalizacji komórek na większą skalę, 9:34

30.09.2013 r.

Google ma kłopoty przez Gmaila, 9:30


Nowsze

06.10.2013 r.

Microsoft rozmawia z HTC w sprawie dodania Windowsa do smartfonów z Androidem, 9:37

Molekuły z fotonów, 9:40


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2022 | Prywatność | Load: 0.78 | SQL: 18 | Uptime: 248 days, 15:39 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl