heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Środa 17 kwietnia 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Piątek, 20 września 2013, 15:05

Ostatni Patch Tuesday był dla Microsoftu wyjątkowo pechowy

Najpierw pojawiły się informacje o problemach z czterema biuletynami. Dwa z nich nie chciały się zainstalować, a dwie ciągle informowały użytkownika o konieczności ich instalacji, mimo że były zainstalowane.

Wszystkie wadliwe biuletyny poprawiały dziury znalezione w pakiecie MS Office. O ile takie błędy mogą wywołać irytację użytkowników, to kolejny problem, o którym właśnie poinformowano, wprowadził część klientów Microsoftu we wściekłość.
Okazało się, że błąd w kolejnej poprawce spowodował poważne problemy z obsługą Office 2010 Starter Edition.

Złość posiadaczy Office 2010 Starter Edition jest zrozumiała. Wersja ta jest bezpłatna i była dostarczana wraz z zakupionym sprzętem. Zastąpiła ona Microsoft Works. Starter Edition zawiera ograniczone wersje Worda 2010 i Excela 2010. Użytkowanie bezpłatnej wersji nie jest ograniczone czasowo, zatem osoba potrzebująca podstawowych funkcji edycyjnych powinna być w pełni usatysfakcjonowana z oprogramowania. Nic zatem dziwnego, że użytkownicy, którzy nagle zostali poinformowani o konieczności zakupu pełnego pakietu oskarżyli w internecie Microsoft o oszustwo i szantaż.

Koncern zapewnia, że to nie spisek, a błąd. Microsoft opublikował instrukcję, w jaki sposób można naprawić powiązania. Firma ostrzegła jednak, że w niektórych przypadkach konieczna będzie naprawa samego Office 2010 Starter Edition, której można dokonać w Panelu Sterowania korzystając z narzędzia "Odinstaluj lub zmień program".

Mariusz Błoński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

20.09.2013 r.

"Lajkowanie" chronione Konstytucją, 15:04

YouTube pozwoli na oglądanie offline w aplikacji mobilnej, 15:02


Nowsze

20.09.2013 r.

Łazik Curiosity nie znalazł na Marsie śladów metanu, 15:05

Microsoft pracuje nad MS Office dla iPada i tabletów z Androidem, 15:06


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.64 | SQL: 20 | Uptime: 503 days, 23:55 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl