heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Sobota 30 września 2023 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Piątek, 20 września 2013, 15:02

YouTube pozwoli na oglądanie offline w aplikacji mobilnej

YouTube zawsze wymagał połączenia z internetem w celu oglądania filmów. Co prawda, są sposoby na pobranie filmów z YouTube, ale sam serwis nigdy tego nie ułatwiał. Co więcej, próbował walczyć m.in. z serwisami konwertującymi nagrania z YouTube do formatu MP3.

Użytkownicy będą mogli "dodać pliki wideo na swoje urządzenie, by oglądać je w krótkim okresie, gdy połączenie z internetem jest niedostępne". Nowa funkcja ma być dostępna w listopadzie.

Filmy będzie można pobrać na okres 48 godzin, bezpłatnie, ale z reklamami. To posunięcie YouTube może mieć znaczenie dla gadżetu, jakim jest Google Chromecast.

Na nowej funkcji mogą zyskać wszyscy. Użytkownicy, bo dostaną bardziej elastyczną usługę. Twórcy i YouTube mogą liczyć na większą oglądalność zarówno filmów, jak i reklam. Możliwe, że reklamy dostępne offline będą nowością w ofercie reklamowej. Można się też domyślać, że Google będzie dawać twórcom wybór co do tego, czy ich film będzie można zapamiętać na urządzeniu. Szczegóły poznamy wkrótce.

Marcin Maj


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

20.09.2013 r.

Poczta Polska wprowadza elektroniczne awizo, 15:01

15.09.2013 r.

Grafenowe nanowstążki dzięki DNA, 22:35


Nowsze

20.09.2013 r.

"Lajkowanie" chronione Konstytucją, 15:04

Ostatni Patch Tuesday był dla Microsoftu wyjątkowo pechowy, 15:05


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2023 | Prywatność | Load: 1.48 | SQL: 13 | Uptime: 310 days, 21:15 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl