heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 20 maja 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Niedziela, 15 września 2013, 22:34

Windows 8.1 RTM bardzo popularny

Od ostatniego wtorku z serwerów Microsoftu pobrano ponad 2 miliony kopii systemu Windows 8.1 RTM. Microsoft, wbrew wcześniejszym zapowiedziom, udostępnił tę edycję subskrybentom MSDN i TechNetu. Z usług tych korzystają deweloperzy oraz przedsiębiorstwa.

Duże zainteresowanie nowym systemem ze strony biznesu to dobra wiadomość nie tylko dla Microsoftu. Windows XP liczy sobie już kilkanaście lat i w przyszłym roku Microsoft przestanie go wspierać. To oznacza, że znalezione w nim dziury nie będą łatane, co znakomicie ułatwi rozprzestrzenianie szkodliwego kodu.

Tami Reller, wiceprezes ds. marketingu, poinformowała, że obecnie około 75% firm korzystających z Windows dokonuje lub już dokonało migracji na "nowy system operacyjny". Pod pojęciem tym kryje się Windows 7 i Windows 8, Microsoft nie zdradza jednak danych dotyczących każdego systemu z osobna.

Fakt, że firmy i deweloperzy pobrali ponad 2 miliony kopii Windows 8.1 w tak krótkim czasie dowodzi, że aktualizacja ta była bardzo oczekiwana oraz, że koncern z Redmond dobrze zrobił zmieniając zdanie i udostępniając system wcześniej. Trzeba przy tym pamiętać, że, w przeciwieństwie do wersji RTM poprzednich systemów, tym razem Microsot nie uznaje 8.1 RTM za edycję ukończoną. Ciągle mogą być wprowadzane istotne poprawki.

Mariusz Błoński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

15.09.2013 r.

Huawei nadal będzie produkować smartfony z Windows Phone, 22:33

Dell zostanie wycofany z giełdy, 22:31


Nowsze

15.09.2013 r.

Grafenowe nanowstążki dzięki DNA, 22:35

20.09.2013 r.

Poczta Polska wprowadza elektroniczne awizo, 15:01


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 3.27 | SQL: 18 | Uptime: 495 days, 8:18 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl