heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Piątek 19 lipca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Wtorek, 10 września 2013, 10:49

Google utrudni życie NSA

Przedstawiciele Google potwierdzili w rozmowie z The Washington Post, że firma ciężko pracuje nad szyfrowaniem posiadanych przez siebie danych, by uniemożliwić NSA i agendom innych rządów szpiegowanie internautów. Koncern w ubiegłym roku ogłosił zamiar szyfrowania danych, a od czerwca prace nad projektem przyspieszono. Miło to związek z ujawnieniem przez prasę istnienia programu PRISM.

Oczywiście zaszyfrowanie danych utrudni życie szpiegom tylko wówczas, gdy będą chcieli pozyskać je nielegalnie. Walka z tym procederem nie będzie jednak łatwa.

Zdaniem ekspertów USA, Chiny, Rosja, Wielka Brytania oraz Izrael dysponują największymi możliwościami i umiejętnościami w dziedzinie łamania zabezpieczeń. Media i niezależne organizacje donoszą, że np. NSA stosuje wiele różnych taktyk w celu złamania zabezpieczeń - od prób uzyskania kluczy szyfrujących, poprzez wykorzystywanie superkomputerów do łamania kodów, aż po wpływ na opracowywane standardy szyfrowania. Mimo dysponowania olbrzymimi środkami i umiejętnościami, zadanie stojące przed NSA i podobnymi jej agencjami nie jest łatwe. Wręcz przeciwnie, Do łamania współczesnych zabezpieczeń potrzebne są tak duże zasoby, że nawet potężnym agencjom nie wystarcza ich do prowadzenia szeroko zakrojonej inwigilacji. Dlatego też muszą skupiać się na konkretnych wybranych celach o najwyższym priorytecie.

Mariusz Błoński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

04.09.2013 r.

Firmy IT siedzą na gotówce, 13:41

Nokia zarobi na patentach i wróci na rynek?, 13:39


Nowsze

15.09.2013 r.

Dell zostanie wycofany z giełdy, 22:31

Huawei nadal będzie produkować smartfony z Windows Phone, 22:33


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.66 | SQL: 18 | Uptime: 212 days, 20:45 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl