heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Niedziela 23 czerwca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Środa, 4 września 2013, 13:38

Kodak wychodzi z upadłości

Nie wszyscy to pamiętają, ale firma Kodak była kiedyś przedsiębiorstwem, które można porównać do dzisiejszego Apple lub Google. Wprowadziła na rynek takie rozwiązania, jak film 35 mm w rolkach, automatyczne wywoływanie filmów oraz aparat fotograficzny dla amatorów. Jeden z pracowników Kodaka wynalazł aparat cyfrowy, ale na współczesnym rynku Kodak nie potrafił się znaleźć.

W styczniu ubiegłego roku firma ogłosiła bankructwo, ale jej przedstawiciele zapowiadali, że uda im się wyjść na prostą. Firma zaczęła stopniowo wyzbywać się różnych swoich zasobów, porzucając m.in. produkcję aparatów i kamer. Za jej najcenniejsze elementy uważa się jednak markę i wszyscy zauważali, że Kodak posiadał cenne patenty.

Kodak powraca, bierze się za druk


Wczoraj Kodak ogłosił wyjście z upadłości jako mocno zreorganizowana, całkowicie nowa oraz porządnie odchudzona firma. Ten nowy Kodak zajmie się technologiami drukowania na potrzeby firm, komunikacją wizualną i opakowaniami.

Bardziej szczegółowe informacje o planach Kodaka można znaleźć w artykule opublikowanym przez Associated Press. Wynika z niego, że Kodak opracował technologię druku atramentowego, która kosztami, jakością i szybkością zbliża się do druku offsetowego. Wspomniana technologia może się sprawdzić szczególnie przy mniejszych nakładach albo tam, gdzie trzeba wypuścić podobne wydruki różniące się tylko wybranymi szczegółami.

Kodak rozwija też technologie druku offsetowego, które mają być tańsze i przyjaźniejsze dla środowiska, a także rozwiązania hybrydowe. Firma przewiduje, że istotnym źródłem przychodów może być dla niej sprzedaż materiałów eksploatacyjnych.

Szef Kodaka Antonio Perez powiedział Bloombergowi, że nowa firma może przynieść 2,5 mld dolarów przychodu w roku 2013. Marka Kodak nadal jest bardzo cenna i będzie dochodowa dzięki umowom licencyjnym.

Marcin Maj


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

01.09.2013 r.

Do sieci wyciekł Windows 8.1 RTM, 18:08

HTC pracuje nad własnym mobilnym systemem operacyjnym skierowanym na chiński rynek, 18:07


Nowsze

04.09.2013 r.

Nokia zarobi na patentach i wróci na rynek?, 13:39

Firmy IT siedzą na gotówce, 13:41


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 5.19 | SQL: 13 | Uptime: 110 days, 17:34 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl