heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Środa 29 listopada 2023 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Niedziela, 1 września 2013, 18:08

Do sieci wyciekł Windows 8.1 RTM

Źródłem wycieku są prawdopodobnie Chiny, gdyż najpierw pojawiła się chińska wersja językowa. Szybko jednak do internetu trafiła też wersja anglojęzyczna.

Microsoft próbował w przeszłości zapobiegać tego typu wyciekom. Firma jednak dawno się poddała i obecnie ogranicza się do ostrzeżeń, iż takie wersje mogły zostać zmodyfikowane przez cyberprzestęców. Ci mogli dołączyć do nich własny szkodliwy kod. Ponadto zwykle pojawiają się też podróbki, które krążą w sieci długo po oficjalnej premierze oprogramowania.

Windows 8.1 RTM trafił do internetu prawdopodobnie za sprawą partnerów Microsoftu, którym koncern wysyła tę wersję do testów.
Premiera Windows 8.1 będzie miała miejsce 17 października. Użytkownicy Windows 8 będą mogli pobrać ją bezpłatnie z Windows Store. Wersje pudełkowe - przeznaczone dla obecnych użytkowników Windows XP, Visty i 7 - pojawią się w amerykańskich sklepach 18 października. Ich cena nie jest znana.

Wraz z Windows 8.1 Microsoft zmienił swoją politykę współpracy z developerami subskrybującymi MSDN oraz przedsiębiorstwami IT korzystającymi z TechNetu. Dotychczas obie te grupy otrzymywały wersje RTM dwa tygodnie po wysłaniu ich do partnerów i na wiele tygodni przed oficjalną premierą. Teraz subskrybenci MSDN i TechNetu będą musieli poczekać na oficjalną premierę systemu. Microsoft tłumaczy zmianę polityki faktem, że RTM nie będą już gotowymi wersjami. Do czasu premiery będą wprowadzane doń poprawki.

Mariusz Błoński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

01.09.2013 r.

HTC pracuje nad własnym mobilnym systemem operacyjnym skierowanym na chiński rynek, 18:07

26.08.2013 r.

Ballmer przechodzi na emeryturę, 10:22


Nowsze

04.09.2013 r.

Kodak wychodzi z upadłości, 13:38

Nokia zarobi na patentach i wróci na rynek?, 13:39


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2023 | Prywatność | Load: 0.62 | SQL: 18 | Uptime: 356 days, 6:50 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl