heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 24 czerwca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 26 sierpnia 2013, 10:22

Ballmer przechodzi na emeryturę

Steve Ballmer, który od 2000 roku sprawuje funkcję dyrektora wykonawczego Microsoftu, zapowiedział, że w ciągu najbliższych 12 miesięcy przejdzie na emeryturę. W tym czasie zostanie wybrany następca Ballmera.

Ballmer, który znał się z Billem Gatesem ze studiów na Harvard University, dołączył do Microosftu w 1980 roku. Był pierwszym menedżerem zatrudnionym przez młodą firmę. Zanim został dyrektorem wykonawczym sprawował stanowiska starszego wiceprezesa ds. sprzedaży i wsparcia, starszego wiceprezesa ds. oprogramowania systemów i wiceprezesa ds. marketingu.

Steve Ballmer urodził się w 1956 roku i dorastał w okolicach Detroit, gdzie jego ojciec pracował jako jeden z menedżerów w Ford Motor Co. Posiada on tytuły bakałarza matematyki i ekonomii z Harvard University. Zanim dołączył do Microsoftu przez dwa lata pracował na stanowisku manedżerskim w Procte & Gamble oraz uczęszczał na studia podyplomowe na Stanford University.

Praca w Microsofcie uczyniła Ballmera jednym z najbogatszych ludzi na świecie. Na ostatniej liście miliarderów Forbes sklasyfikował Ballmera na 51. pozycji. Jego majątek oszacowano na ponad 15 miliardów dolarów.

Decyzja o przejściu na emeryturę to duża niespodzianka. Tym bardziej, że dotychczas Ballmer nie wskazał swojego następcy. Ostatnio Microsoft przeszedł duże zmiany organizacyjne, jednak nie można jednoznacznie stwierdzić, kŧóry z menedżerów koncernu mógłby zastąpić obecnego szefa. Gdy przed kilku laty z Microsoftu odchodził Bill Gates było jasne, że władzę obejmie Ballmer. Teraz brak jednoznacznego kandydata.

Mariusz Błoński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

26.08.2013 r.

Yahoo! pokonało Google w USA, 10:21

BitMo - kolejny trojan wykradający bankowe kody jednorazowe z komórek, 10:19


Nowsze

01.09.2013 r.

HTC pracuje nad własnym mobilnym systemem operacyjnym skierowanym na chiński rynek, 18:07

Do sieci wyciekł Windows 8.1 RTM, 18:08


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 2.17 | SQL: 13 | Uptime: 139 days, 13:58 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl