heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 11 grudnia 2023 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 26 sierpnia 2013, 10:21

Yahoo! pokonało Google w USA

Z najnowszych statystyk comScore MMX wynika, że Yahoo! odebrało Google palmę pierwszeństwa w USA. Yahoo! zanotowało w lipcu 196,6 mln unikalnych użytkowników, podczas gdy Google miało 192,3 mln. Na kolejnych miejscach są Microsoft i Facebook. Te firmy notują odpowiednio 179 mln i 142 mln unikalnych użytkowników miesięcznie.

Wiele mediów odtrąbiło sukces Yahoo! i znów zwrócono uwagę na jego szefową Marissę Mayer. Marissa wypuściła wiele nowych produktów, Marissa kupiła Timblr i odświeżyła Flickra, Marissa zatrudnia nowych ludzi, Marissa udzielała wywiadu i w ogóle jest bardzo ciekawą i atrakcyjną kobietą...

Choć nikt nie wątpi w zalety Marissy Mayer, w tym przypadku trudno mówić o bardzo dużym sukcesie. Owszem, jest to pozytywny sygnał dla Yahoo!, ale strony tego e-usługodawcy zawsze były w USA bardzo popularne i miały wyniki zbliżone do Google.

Jeśli porównać statystyki, to Microsoft wygrywa z Facebookiem, Amazonem i stronami fundacji Wikimedia. W rankingu comScore, który obejmuje 50 najpopularniejszych stron, na dalekich miejscach znajdują się m.in. Tumblr i Netflix.

Czy to oznacza, że e-usługi Microsoftu górują nad Facebookiem lub Wikipedią? Niekoniecznie. To oznacza tylko tyle, że Amerykanie częściej te strony odwiedzają, ale z pewnością wiele osób uzna Facebooka lub Wikipedię za ważniejsze e-usługi niż Bing i inne strony Microsoftu.

Poza tym Google wciąż wyprzedza Yahoo!, jeśli chodzi o popularność wyszukiwarki. Na koniec zauważmy, że Google zanotowało w ubiegłym kwartale 14 mld dolarów przychodu, podczas gdy Yahoo! miała przychód rzędu 1,13 mld USD. Facebook jest dwa miejsca za Yahoo! w rankingu comScore, ale jego kwartalny przychód wyniósł ostatnio 1,8 mld dolarów.

Marcin Maj


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

26.08.2013 r.

BitMo - kolejny trojan wykradający bankowe kody jednorazowe z komórek, 10:19

Blokowanie The Pirate Bay nie zmniejszyło piractwa, 10:17


Nowsze

26.08.2013 r.

Ballmer przechodzi na emeryturę, 10:22

01.09.2013 r.

HTC pracuje nad własnym mobilnym systemem operacyjnym skierowanym na chiński rynek, 18:07


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2023 | Prywatność | Load: 2.51 | SQL: 23 | Uptime: 91 days, 7:11 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl