heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Czwartek 25 kwietnia 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Piątek, 12 lipca 2013, 17:49

Microsoft pomagał NSA szpiegować

Guardian, powołując się na ściśle tajny dokument dostarczony przez Edwarda Snowdena, twierdzi, że Microsoft pomagał NSA w przechwytywaniu i rozkodowaniu komunikacji pomiędzy użytkownikami swoich programów.

Z przekazanego dokumentu wynika, że koncern z Redmond pomógł NSA obejść swoje własne szyfry tak, by agenci mogli podsłuchiwać rozmowy pomiędzy użytkownikami Outlook.com. Ponadto firma miała współpracować z FBI i NSA dając im dostęp do chmury SkyDrive. Obecnie ma ona 250 milionów użytkowników na całym świecie.

W lipcu ubiegłego roku, dziewięć miesięcy po kupieniu Skype'a przez Microsoft NSA chwaliła się, że przechwytuje trzykrotnie więcej rozmów ze Skype'a niż wcześniej. Podobno Skype przystąpił do programu PRISM w lutym 2011 roku, osiem miesięcy przed przejęciem firmy przez Microsoft. Z dokumentów Snowdena wynika też, że dane zebrane przez PRISM są dostępne również dla FBI i CIA.

Koncern zapewnia, że każdy wniosek o udostępnienie danych jest przezeń indywidualnie rozpatrywany i jest odrzucany jeśli zostanie uznany za nieważny. Firma nie zaprzecza, że istnieją mechanizmy umożliwiające udostępnianie informacji, których żądają agendy rządowe.

Mariusz Błoński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

12.07.2013 r.

MS obniża ceny Surface RT, 17:46

Skazana za P2P nie chce reklamować RIAA w zamian za obniżenie kary, 17:45


Nowsze

16.07.2013 r.

Międzyplanetarny laser pomiarowy, 8:06

21.07.2013 r.

Microsoft dokonał odpisu w wysokości 900 milionów dolarów, 14:10


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 3.76 | SQL: 18 | Uptime: 106 days, 27 min h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl