heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Środa 17 kwietnia 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Wtorek, 2 lipca 2013, 10:38

Generał podejrzany w sprawie Stuxneta

Media donoszą, że prowadzone jest śledztwo przeciwko emerytowanemu generałowi Korpusu Marines. Czterogwiazdkowy generał James Cartwright, swego czasu drugi najwyższy rangą amerykański oficer, były wiceprzewodniczący Kolegium Połączonych Szefów Sztabów, jest podejrzewany o to, iż to on był źródłem przecieku nt. robaka Stuxnet.

W ubiegłym roku The New York Times zdradził szczegóły na temat projektu Olympic Games. To właśnie w jego ramach stworzono i wykorzystano Stuxneta. Zanim NYT opublikował swój artykuł nie było pewności, co do pochodzenia robaka, który poważnie zakłócił irański program atomowy. Z artykułu dowiedzieliśmy się o współpracy pomiędzy USA a Izraelem nad stworzeniem Stuxneta, o tym, jak robak dostał się do irańskich sieci. Poinformowano również, że za Olympic Games odpowiedzialny był generał Cartwright.

Prokurator Generalny Eric Holder nakazał śledczym, by badając przeciek ws. Stuxneta sprawdzili, czy nie wyszedł on z Białego Domu. Agenci FBI i prokuratorzy szybko skupili się na samym Cartwrighcie. Nie wiadomo, w jaki sposób doszli do tego, że on jest źródłem przecieku. Zdaniem mediów, Departament Sprawiedliwości nie zdecydował jeszcze, czy postawi generałowi zarzuty.

Mariusz Błoński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

02.07.2013 r.

Nokia przejmie Nokia Siemens Networks, 10:36

Vista odchodzi w cień, a powoli swoją pozycję umacnia Windows 8, 10:35


Nowsze

08.07.2013 r.

Układ D-Wave to procesor kwantowy, 13:57

Snowden dostał azyl w Wenezueli, 13:58


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.98 | SQL: 10 | Uptime: 504 days, 1:00 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl