heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 17 czerwca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 17 czerwca 2013, 15:26

Sony rozpoczyna sprzedaż pierwszych telewizorów BRAVIA 4K Ultra HD serii X9

Telewizory BRAVIA serii X9 zapewniają obraz o rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli, zawierający cztery razy więcej szczegółów niż w formacie Full HD. Można śmiało zaryzykować stwierdzenie, że najbliższe lata będą w branży rozrywkowej stały pod znakiem 4K.

Sony od lat inwestuje w rozwój tej technologii, budując zaplecze do dostarczania kompletnych usług 4K – od produktów umożliwiających nagrywanie w tym formacie, przez treść, skończywszy na dystrybucji.

W nowym standardzie powstaje coraz więcej produkcji filmowych. Dopiero tak wysoka rozdzielczość jest w stanie pokazać wszelkie szczegóły zarejestrowane na tradycyjnej taśmie filmowej o szerokości 35 mm. Nowe telewizory BRAVIA X9 umożliwiają nie tylko odtwarzanie w rozdzielczości 4x Full HD, ale również interpolację do rozdzielczości 4K każdego materiału: filmu z płyty Blu-ray Disc, audycji telewizyjnej, a nawet pobranego z Internetu filmu o niskiej rozdzielczości.

Za najwyższą, godną kina, jakość oglądanego obrazu — zarówno nakręconego smartfonem, jak i odtwarzanego z płyt Blu-ray Disc — odpowiada najnowszy procesor obrazu 4K X-Reality PRO, który analizuje, oczyszcza i ulepsza obraz, wykorzystując przy tym bazę danych o wzorach i układach pikseli. Dzięki temu obraz z każdego źródła wygląda optymalnie. Nowy standard niesie ze sobą także rozszerzenie dostępnej palety barw. Zarówno nowe, jak i stare filmy są rejestrowane lub skanowane do palety RGB, która jest szersza niż standardowa sRGB.

Technologia TRILUMINOS Display umożliwia reprodukcję szerszej palety bogatych, naturalnie wyglądających barw, od skrzących się w słońcu pejzaży nadmorskich przez kwiaty i błękitne niebo aż po subtelną kolorystykę skóry na twarzy. Godnym uzupełnieniem są głośniki z cieczą magnetoreologiczną.

Telewizory BRAVIA 4K Ultra HD z serii X9 już teraz są dostępne w salonie Sony Store w centrum handlowym Arkadia w Warszawie i sieci sklepów Sony Centre, w wersji z ekranem 55 lub 65 cali.

Galeria


Sony BRAVIA serii X9
Sony BRAVIA serii X9
Sony BRAVIA serii X9

Sony BRAVIA serii X9Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

16.06.2013 r.

Odczyt z FeRAM bez niszczenia danych, 17:50

Android 5.0 będzie dostosowany do tańszych urządzeń, 17:49


Nowsze

17.06.2013 r.

Giganci IT zaprzeczają, by władze masowo śledziły ich użytkowników, 15:30

Pierwszy ośmiordzeniowy CPU Intela dla komputerów osobistych, 15:32


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 3.59 | SQL: 20 | Uptime: 16 days, 21:23 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl