heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Niedziela 21 lipca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Środa, 8 maja 2013, 09:38

Windows 8: 100 mln licencji sprzedane. Windows Blue w drodze

Microsoft sprzedał 100 mln licencji Windowsa 8, a więc system wciąż wydaje się sprzedawać podobnie jak Windows 7. Microsoft jest też zadowolony z dokonanych w nim zmian - ujawniła Tami Reller, wiceprezes Microsoftu odpowiedzialna za marketing.

Niedawno Microsoft ujawnił wyniki finansowe za I kwartał 2013 roku, ale ku zaskoczeniu wszystkich firma nie ujawniła danych o sprzedaży Windowsa 8. Sądzono, że informacje na ten temat są dla firmy bardzo niewygodne.

100 mln sprzedanych licencji po pół roku od premiery to wynik podobny jak w przypadku Windowsa 7. Trzeba tu podkreślić, że pierwsze 60 mln licencji sprzedano do końca 2012 roku, co również było wynikiem podobnym jak w przypadku Windows 7.

Na tym jednak kończą się podobieństwa między Windowsem 7 i 8. Poza tym trzeba odnotować, że Windows 8 był dostępny w specjalnej promocji, dzięki której można było nabyć aktualizację systemu za 14,99 dolarów. Dla użytkowników z Polski cena w tej promocji wynosiła 69 złotych. Windows 8 był także pierwszą wersją Windowsa sprzedawaną jako pobranie za niecałe 40 dolarów.

Poza tym Windows 8 musi zmagać się z problemem jakim jest spadek sprzedaży PC-tów, który globalnie według firmy IDC wyniósł 14%. Z drugiej strony jeśli spadek sprzedaży PC-tów nie powoduje spadku sprzedaży Windowsa, jest to dla Microsoftu dobry sygnał. Trzeba tu dodać, że ostatnie dane IDC na temat rynku tabletów mówią, że Microsoft jest jednym z pięciu czołowych producentów tabletów.

Windows Blue w drodze


Poza tym Tami Reller potwierdziła w wywiadzie, że Microsoft pracuje nad Windows Blue - kolejną duża aktualizacją systemu Microsoftu. Reller nie ujawniła żadnych zaskakujących wieści. Mówiła ogólnie, że Windows Blue ma wprowadzić innowacje w zakresie m.in. żywotności baterii, wydajności oraz "nowych możliwości dla ekosystemu".

Reller powiedziała też, że Windows Blue będzie uwzględniał uwagi użytkowników.

Tami Reller powiedziała również, że Windows 8 to ogromna i ambitna zmiana, która wymaga czasu, a Microsoft jest zadowolony z dokonanych postępów.

To nie musi być optymizm na pokaz. Microsoft nie osiągnął jeszcze ogromnego sukcesu z nowym systemem, ale zaczyna skutecznie wbijać się w trendy, które mogą w przyszłości decydować o być albo nie być tej firmy.

Marcin Maj


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

06.05.2013 r.

HTC pod presją, 11:16

Google Palestyna - Izrael jest oburzony taką nazwą wyszukiwarki, 11:14


Nowsze

09.05.2013 r.

Najpopularniejsze monitory LED na rynku Polskim, 11:03

Nieszczęśliwi szybciej odpowiadają na e-maile, 11:20


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 3.47 | SQL: 23 | Uptime: 590 days, 12:08 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl