heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Czwartek 1 grudnia 2022 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Wtorek, 2 kwietnia 2013, 14:41

Zaostrza się konkurencja pomiędzy producentami kości ARM

Ofensywę na tym rynku podjął Samsung, media donoszą, że zainteresowane jest nim też Lenovo. Działa na nim coraz więcej małych nieznanych chińskich firm. Specjaliści zauważają, że wejście na rynek układów ARM jest stosunkowo tanie.

Do zaprojektowania prostych kości tego typu wystarczy zespół około 100 inżynierów. Nic też dziwnego, że coraz częściej firmy podkupują sobie pracowników. Zdobycie doświadczonego zespołu to najszybszy sposób na rozpoczęcie działania na rynku ARM.

Oczywiście większość firm projektujących układy ARM nie jest w stanie dorównać technologicznie Apple'owi, Qualcommowi czy Nvidii. Jednak ich produkty są na tyle zaawansowane, że mogą zainteresować producentów urządzeń przenośnych kierowanych na średni i niższy segment rynku.

Analitycy uważają, że w ciągu najbliższych 2 lat rynek układów ARM czekają olbrzymie zmiany. Z jednej strony na wielkich zaawansowanych technologicznie graczy zostanie wywarta presja cenowa ze strony małych nieznanych przedsiębiorstw, a z drugiej - pojawienie się na nim takiego giganta jak Samsung może stanowić bezpośrednie zagrożenie dla innych oraz popsuć ich dotychczasowe stosunki z koreańską firmą.

Mariusz Błoński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

02.04.2013 r.

Baterie z gwarancją 10 lat mocy, 14:35

30.03.2013 r.

Zakupy dostarczy Google Shopping Express, 16:56


Nowsze

04.04.2013 r.

Disney wstrzyma produkcję gier w firmie LucasArts, 10:58

Blue to Windows 8.1, 10:59


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2022 | Prywatność | Load: 0.88 | SQL: 18 | Uptime: 154 days, 21:53 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl