heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Sobota 30 września 2023 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 18 marca 2013, 19:53

Highendowy smartfon z Tizenem

Samsung poinformował, że w sierpniu lub wrześniu rozpocznie sprzedaż highendowego smartfonu z systemem Tizen. Koncern oznajmił to kilka godzin po zaprezentowaniu smartfonu Galaxy S4 z Androidem.

Analitycy zwrócili uwagę, że podczas premiery Galaxy S4 przedstawiciele Samsunga ledwo napomknęli o Androidzie. Ponadto widać było, że Samsung tworzy wokół Androida swój własny ekosystem. Zdaniem analityków Samsung może przygotowywać grunt pod stopniowe odchodzenie od Androida. Koreańska firma chce większej kontroli nad wykorzystywanym przez siebie systemem operacyjnym. Tymczasem próba kontrolowania Androida skończyłaby się starciem z Google'em. Dlatego też Samsung wspólnie z Intelem i Sprintem rozwija Tizen. Wydaje się też, że inni producenci smartfonów mogą być zainteresowani tym systemem operacyjnym.

O możliwości odchodzenia producentów od Androida mówi się od czasu, gdy Google przejął Motorolę Mobility. Dotychczas nic nie wskazuje na to, by Google traktował przejętą firmę lepiej niż innych producentów urządzeń z Androidem. Nie można jednak wykluczyć takiego scenariusza w sytuacji, gdy jakaś firma zdobędzie zbyt silną pozycję. Wówczas Google, obawiając się utraty kontroli nad Androidem, może wykorzystać Motorolę do walki z takim przedsiębiorstwem.

Mariusz Błoński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

18.03.2013 r.

Windows 9 już w przyszłym roku?, 19:52

14.03.2013 r.

Potrzeba 26 miliardów zł na sieci, by każdy Polak mógł mieć łącze 30 Mbps, 13:24


Nowsze

22.03.2013 r.

KE: Piractwo nie szkodzi sprzedaży muzyki, 10:48

YouTube przekroczyło próg miliarda użytkowników miesięcznie, 11:05


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2023 | Prywatność | Load: 1.60 | SQL: 10 | Uptime: 310 days, 19:09 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl