heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Niedziela 3 lipca 2022 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Środa, 30 stycznia 2013, 18:39

Mega otrzymało już 150 ostrzeżeń od właścicieli praw autorskich

Nowa witryna Kima Dotcoma, Mega, otrzymała już 150 ostrzeżeń o przechowywanych na jej serwerach treściach łamiących prawa autorskie.

Mega.co.nz daje użytkownikom bezpłatny dostęp do 500 gigabajtów przestrzeni dyskowej. Użytkownik może udostępniać innym materiały przechowywane na serwerach Mega, podając dokładny odnośnik do tychże materiałów. Cała przechowywana zawartość jest szyfrowana, zatem Mega nie wie, co znajduje się na dyskach twardych. Witryna usuwa jednak treści, jeśli właściciel praw autorskich zgłosi naruszenie prawa.

Mega, w przeciwieństwie do Megaupload, nie ma funkcji wyszukiwania plików innych użytkowników. Powstała już jednak pierwsza witryna, która zawiera wyszukiwarkę pozwalającą na przeszukiwanie Mega. Z wyników wyszukiwania wynika, że na Mega znajdują się pliki naruszające prawa autorskie. Mega-search.me wyświetlała początkowo jedną reklamę, obecnie nie jest ona prezentowana. Warto tutaj przypomnieć, że Megaupload jest oskarżany właśnie o zarabianie na pirackiej zawartości.

Mariusz Błoński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

28.01.2013 r.

Intel: Miniaturowy dysk SSD mSATA, 19:12

Chiny gonią technologicznie Zachód, 12:29


Nowsze

31.01.2013 r.

Botnet Black.Energy powrócił w nowej wersji, 12:04

ZTE prezentuje nowy ultraszybki modem 4G, 12:08


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2022 | Prywatność | Load: 0.67 | SQL: 13 | Uptime: 228 days, 23:56 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl