heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Niedziela 19 maja 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 28 stycznia 2013, 12:24

Premiera kart Sound Blaster Zx oraz Sound Blaster ZxR

Już za kilka dni cała rodzina nowych kart dostępna będzie w sprzedaży. Dwa premierowe modele to najbardziej zaawansowane w dotychczasowej ofercie producenta karty dźwiękowe, stanowiące niecodzienną propozycję dla szczególnie wymagających użytkowników komputerów PC.

Konstrukcja serii kart Sound Blaster Z opiera się na autorskiej technologii procesora dźwięku i głosu Sound Core3D – to on odpowiada za najwyższą wydajność nowych kart. Procesor Sound Core3D zaprojektowany został tak, by harmonijnie współpracować z technologiami SBX Pro Studio i CrystalVoice, tworząc tym samym kompletną platformę audio, dostarczającą przestrzenny, czysty i pełen detali dźwięk, który każdy użytkownik może dostosować do swoich potrzeb. Wśród technologii SBX Pro Studio znalazły się rozwiązania odpowiedzialne m.in. za efekty przestrzennego dźwięku 3D, korekcję strat wysokich i niskich częstotliwości w wyniku kompresji czy inteligentne dozowanie wzmocnienia i tłumienia, pozwalające uniknąć gwałtownych zmian w poziomie głośności. Technologie CrystalVoice to z kolei rozwiązania poprawiające jakość dźwięku poprzez m.in. eliminację pogłosu i hałasów z otoczenia oraz wytwarzanie sfery akustycznej, w obrębie której mikrofony przechwytują dźwięk i przekazują go do odbiorcy w doskonałej jakości.

Sound Blaster Zx

Sound Blaster ZxKarta Sound Blaster Zx zamknięta została w eleganckiej czerwonej obudowie z kolorowym oświetleniem LED. Dostarcza ona dźwięku o zachwycającej czystości – odstęp sygnału od szumu wynosi 116 dB. Kolejne funkcje oferują wsparcie przejścia 192 kHz do wyjścia analogowego, wzmacniacz słuchawek 600 Ohm, pozłacane złącze I/O oraz SB Speaker-Calibration, który kalibruje parametry głośnika w zależności od akustyki pomieszczenia, optymalizując jakość dźwięku. Najważniejszą różnicą między kartą Sound Blaster Zx a jej młodszą siostrą Sound Blaster Z, jest niezwykle wygodny zewnętrzny moduł ACM – posiada on wbudowaną parę mikrofonów oraz złącza mikrofonowo-słuchawkowe. Z jego poziomu można komfortowo sterować głośnością dźwięku oraz źródłem jego emisji. Karta wzbogacona została również o systemy Dolby Digital Live oraz DTS Connect – zapewniają one przesyłanie sygnału audio do dekodera lub zestawu kina domowego za pośrednictwem pojedynczego kabla. Dzięki temu niezależnie od źródła, możliwe jest uzyskanie przestrzennego dźwięku wielokanałowego 5.1.

Sound Blaster ZxR

Sound Blaster ZxRNajbardziej zaawansowanym członkiem rodziny kart Sound Blaster Z jest model ZxR. Wyposażony on został w studyjnej jakości komponenty, takie jak zewnętrzne przetworniki cyfrowo-analogowe (DACs), gwarantujące stosunek sygnału do szumu na poziomie 124 dB. W zestawie oprócz podstawowej karty ZxR znalazła się również karta rozszerzająca DBPro, wyposażona w wyjście optyczne, dzięki któremu platforma zapewnia najwyższą jakość odtwarzanego dźwięku. Profesjonalne przetworniki analogowo-cyfrowe (ADCs) umieszczone w karcie DBPro, zapewniają odstęp sygnału od szumu na poziomie 123 dB z gniazdem RCA Aux-in i wejściem optycznym odpowiadającym za studyjną jakość nagrań. Podobnie, jak model Zx, tak i karta Sound Blaster ZxR posiada zewnętrzny moduł kontroli dźwięku z wbudowaną parą mikrofonów wielokierunkowych, wejściem/wyjściem mikrofonowo-słuchawkowym oraz pokrętłem pozwalającym na wygodną regulację natężenia dźwięku.

Karta Sound Blaster Zx dostępna jest już dostępna w sprzedaży w cenie 599 PLN.
Karta Sound Blaster ZxR dostępna będzie w sprzedaży w lutym, w cenie 999 PLN.

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

25.01.2013 r.

Intel inwestuje 2 miliardy USD, 17:18

Nanodrążenie w graficie, 17:17


Nowsze

28.01.2013 r.

Apple zagrożony przez Android, 12:27

Chiny gonią technologicznie Zachód, 12:29


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.53 | SQL: 34 | Uptime: 527 days, 19:20 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl